صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

مقدسی:

دولت بخشی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد را به رسانه‌ها واگذار کند

نماینده مردم اراک در مجلس از فعالان حوزه رسانه خواستار ارائه پیشنهاداتی به دولت برای بهبود فعالیت خبرنگاری شد و گفت: دولت پیشنهاداتی که نیاز به تصویب در مجلس دارد را در قالب لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد تذکر خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر لزوم حمایت جدی وعملی از رسانه‌ها، گفت: رسانه‌ها طی دو سال گذشته به دلیل نوسانات ارزی به اندازه کافی آسیب دیده‌اند البته دولت تا حدودی تلاش کرد با کنترل قیمت کاغذ بخشی از مشکلات مطبوعات را حل کند.

ضرورت ارائه لایحه‌ای به مجلس برای کاهش فشار و تکالیف مالیاتی رسانه‌ها

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: در رابطه با بحث‌های مالیاتی فشار مضاعفی به مطبوعات وارد می‌شود در حالی که مطبوعات از پرداخت مالیات معاف هستند بنابراین در این رابطه خواستار رایزنی با سازمان امور مالیاتی و اخذ مصوبه هئیت دولت در صورت ضرورت ارائه لایحه به مجلس برای کاهش فشار و تکالیف مالیاتی رسانه‌ها شدیم البته باید تربیتی اتخاذ شود که معافیت‌های مالیاتی منوط به انجام تکالیف متعدد از جمله ارائه لیست حقوق کارکنان رسانه‌ها و سایر موارد نشود.

ضرورت افزایش حمایت از رسانه‌های استانی

وی خواستار کاهش فشارهای مالیاتی بر مطبوعات شد و ادامه داد: وزیر فرهنگ باید حمایت‌ها از رسانه‌ها و نشریات به ویژه رسانه‌های استانی را افزایش دهد و در توزیع کاغذ و زینک دولتی به نشریات استانی توجه بیشتری داشته باشد در صورت امکان به جای توزیع زینک به چاپخانه‌ها، به نحوی توزیع با هماهنگی نشریات استانی باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: می طلبد وزارت فرهنگ با هماهنگی وزیر دادگستری و سایر مسئولان ذیربط در قوه قضائیه و در صورت ضرورت ارائه لایحه به مجلس نسبت به استفاده از ظرفیت تمامی نشریات برای توزیع آگهی دولتی اقدام کند.

نشریات و خانه مطبوعات در توزیع آگهی‌های دولتی شایسته دیده شوند

مقدسی با تاکید بر اینکه نشریات و خانه مطبوعات باید در توزیع آگهی‌های دولتی به نحو شایسته دیده شوند، گفت: در راستای اجرای اسناد بالادستی در کوچک‌سازی و چابک نمودن انتظار می رود دولت در واگذاری بخشی از وظایف مرتبط  با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رسانه ها توجه جدی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته نوع برخورد با خبرنگاران نیز باید مناسب‌تر باشد؛ بارها دیده شده که هر ساله در روز خبرنگار مسائل و مشکلات کلی این قشر مطرح می‌شود اما متاسفانه به مطالبات آنها توجه چندانی نمی‌شود بنابراین نیاز است فعالان حوزه رسانه پیشنهادات روشن خود را به دولت ارائه کنند تا در هیئت دولت مطرح و تصویب شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: همچنین دولت باید پیشنهاداتی که نیاز به تصویب در مجلس دارد را در قالب لایحه‌ای به مجلس ارائه کند و به طور قطع نمایندگان تلاش مناسب را برای تصویب آنها خواهند داشت./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425355!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون