صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/19
0.0 (0)

عباسی:

دولت باید کتب درسی را با قیمت یارانه‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت موظف است که کتب درسی را با قیمت یارانه‌ای و مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد و وزارت آموزش و پرورش که متولی اصلی این کار است، باید مشکل گرانی کتب درسی را حل و فصل کند.

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره علت گرانی کتب درسی و ورود این کتاب‌ها به بازار سیاه، گفت: مسئولان ذیربط علت اصلی این مسئله را افزایش قیمت کاغذ و تحریم‌ها اعلام کرده‌اند اما قطعا عوامل دیگری هم در این زمینه دخیل بوده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تا چه حد دلالی برخی افراد منجر به گرانی کتب درسی شده است، افزود: وزارت آموزش و پرورش سهمیه کاغذ یارانه‌ای در اختیار دارد و می‌توانست کتاب‌های درسی دانش‌آموزان را از این طریق در اختیار آنان قرار دهد تا مردم برای تهیه کتاب درسی فرزندان خود دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: صرفاً در صورتی دانش آموزان باید کتب درسی را با قیمت آزاد خریداری کنند که کتاب دولتی خود را به نحوی گم کرده باشند و بخواهند نسخه دیگری تهیه کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حالت عادی دولت موظف است که یک کتاب درسی با قیمت یارانه‌ای و مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد و وزارت آموزش و پرورش که متولی اصلی این کار است، باید مشکل گرانی کتب درسی را حل و فصل کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437419!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون