صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/23
0.0 (0)

/اینستاملت/

دستمریزاد وکلای ملت به پاسداران گمنام برای دستگیری زم / نگاهی به دیدارهای حاشیه ای اتحادیه جهانی IPU / سرنوشت طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی   مطالب زیر را از حضور رییس مجلس در اتحادیه جهانی IPU درصربستان به اشتراک گذاشته است.

علی مطهری مطلب زیر را با عنوان " حکم عجیب و دیرهنگام دادسرای ویژه روحانیت" منتشر کرده است.

سه سال پیش گروهی اصلاح‌طلب در مشهد اینجانب را برای سخنرانی در روز اربعین شهادت امام حسین علیه‌السلام دعوت کردند. این بنده هم پذیرفتم و عازم مشهد شدم.

 قرار بود صرفا درباره واقعه کربلا صحبت کنم. اما حدود یک ساعت قبل از آغاز سخنرانی خبر دادند که به دستور دادستان مشهد در سالن سخنرانی پلمب شده و اجازه ورود به کسی داده نمی‌شود.

تعجب کردم که این سخنرانی چه خطری برای نظام داشته که دست به چنین کاری زده‌اند. برگزارکنندگان مراسم سالن دیگری را اعلام کردند و مهمانان به آنجا رفتند. با کمال تعجب اعلام شد که در آن سالن را هم پلمب کرده‌اند. لذا برگزارکنندگان مراسم دفتر گروه خود را به عنوان محل سخنرانی اعلام کردند، محلی که قرار بود هنگام ظهر در آنجا به حضارش نذری بدهند.

بعد از ساعتی اعلام شد که آنجا را هم به دستور دادستان پلمب کرده‌اند و آش نذری را هم نیروی انتظامی با خود برده و چند چهارراه آن‌طرف‌تر توزیع کرده است.

در حال حیرت بودم که اساسا چه ضرورتی برای این کارها وجود دارد، سوالی که هنوز پاسخی برای آن دریافت نکرده‌ام. بعدا شنیدم که چون این مراسم از طرف اصلاح‌طلبان بوده، احتمال داشته که عده‌ای برای بهم زدن آن اقدام کنند، لذا دادستان پیشدستی کرده و مانع برگزاری مراسم شده است. خودش هم گفته بود احتمال وقوع جرم وجود داشت. گفتم راه‌حل این مساله این بود که جلوی اخلالگران احتمالی را بگیرند نه اینکه مراسم را تعطیل کنند.

بعدا شنیدم که دادستان مذکور که اکنون رییس دادگستری خراسان رضوی است و از قرار مسموع برخی صفات قابل تقدیر هم دارد گفته است اختیارات یک دادستان فقط یک بند انگشت از اختیارات خدا کمتر است. اینجا بود که معمای آن رفتار برای من حل شد.

اکنون بعد از 3 سال از آن واقعه و شکایت اینجانب به دادگاه ویژه روحانیت - در حالی که ایشان ملبس به لباس روحانیت نیست - ابلاغ قرار نهایی برای اینجانب آمده حاکی از قرار منع تعقیب وی، در حالی که اینجانب به عنوان شاکی در دادگاه حضور نداشته‌ام و اساسا زمان دادگاه به اطلاع من نرسیده است.

البته فرصت 10 روزه برای اعتراض داده شده، ولی چون نتیجه از همین الان روشن است فایده‌ای بر آن مترتب نیست.

کدام عقل سلیم قبول می‌کند که دادستان مذکور هیچ خطایی مرتکب نشده و مستحق مجازات نیست؟ اگر در روز اربعین نمی‌شود درباره امام حسین(ع) سخن گفت چون احتمال وقوع جرم وجود دارد پس اساسا هیچ کاری نمی‌توان انجام داد چون همیشه احتمال وقوع جرم وجود دارد... اینکه شاکی یک روحانی حق انتخاب آزاد وکیل را ندارد و فقط باید از میان چند وکیل روحانی یکی را انتخاب کند تبعیض آشکار است و معلوم نیست از کجای اسلام درآمده است. از ما گذشت ولی امیدوارم این رویه اصلاح شود و این بلا سر دیگران نیاید.

علاالدین بروجردی متن گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره دستگیری روح الله زم را به اشتراک گذاشته است

بهروز نعمتی مطلب زیر را منتشر کرده است

غلامرضا تاجگردون  مطلب زیر را منتشر کرده است.

علی اصغر یوسف نژاد مطلب زیر را منتشر کرده است. در این عکس نمایندگان شمال کشور با موضوع انتقال آب خزر مخالفت کرده اند.

غلامرضا کاتب گزیده ای از نطق سالیانه خود در مجلس شورای اسلامی را به اشتراک گذاشته است.
تذکر به وزرای دولت جهت تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گرمسار، آرادان و ایوان کی .
جهت تسریع در افتتاح پروژه راه گرمسار به فیروز کوه متاسفانه بعد از گذشت سه سال که رئیس جمهور وعده داده بودند، به بهره‌برداری نرسیده است.
آقای سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان علی‌رغم گذشت یک سال از کلنگ زنی احداث سال ورزشی #مسکن_مهر_گرمسار، با مشارکت وزیر راه و شهرسازی انتظار است عملیات اجرایی این پروژه شروع شود. .
وزیر جهاد کشاورزی نیز باید در خصوص شهرک گلخانه‌ای #خلخالیه_آرادان که از مصوبات سفر رئیس جمهور است عملیاتی شود.

 

محمد وحدتی هلان مطلب زیر را درباره طرح تعطیلی اداره‌ها در روز پنجشنبه به اشتراک گذاشته است.

روح الله حضرت پور مطلب زیر را منتشر کرده است.

قاسم احمدی لاشکی عکس زیر را به اشتراک گذاشته است.

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434623!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون