صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/07
0.0 (0)

بت کلیا:

درخواست‌ خودروسازان مبنی بر لغو الزام نصب فیلتر دوده خیانت به ملت است

عضو کمیسیون عمران مجلس درخواست‌ خودروسازان مبنی بر لغو الزام نصب فیلتر دوده بر روی خودروهای دیزلی به بهانه تحریم‌ها را خیانت به ملت دانست و از رئیس جمهور خواست این پیشنهاد را از دستورکار خارج کند.

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، در رابطه با درخواست خودروسازان از رئیس جمهور مبنی بر لغو الزام نصب فیلتر دوده بر روی خودورهای دیزلی، گفت: متاسفانه دست‌اندرکاران تولید و صنعت کشور اولین فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "ما می‌توانیم" را در فکر و عملشان مدنظر قرار نداده‌ و همواره از تلاش و حرکت گریزان بودند و برای انجام ندادن کارها بهانه می‌آوردند.

نماینده مردم آشوری در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امام خمینی‌(ره) در شرایطی فرمودند ما می‌توانیم که برای تهیه، ساخت و واردات فشنگ نیز با مشکلات بسیاری مواجه بودیم، ادامه داد: با اتکا به توان داخلی و استفاده از ظرفیت علمی کشور توانستیم برترین موشک‌ها و ماهواره را تولید کنیم، یقیناً کشوری که توانایی ساخت موشک‌های دوربرد و ماهواره را دارد با تلاش و اراده می‌تواند در هر زمینه ای پیشرفت کند. از طرفی جوانان ایرانی در رشته‌های مختلف المپیادهای جهانی صاحب مدال و مقام هستند و بی تردید از نبوغ جوانان نخبه می‌توانیم برای تولید فیلتر جذب دوده استفاده کنیم.

خودروسازها برای فرار از اجرای قانون هوای پاک به بهانه تحریم‌ها درخواست لغو الزام نصب فیلتر دوده می‌کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه الزام استفاده از فیلتر دوده برای خودروهای دیزلی به منظور کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامتی مردم تصویب شده است و در تمامی کشور‌های جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: متاسفانه خودروسازها برای فرار از مسئولیت و هزینه به بهانه تحریم‌ها از اجرای قانون هوای پاک طفره رفته و درخواست لغو الزام نصب فیلتر دوده می‌کنند در حالی این قطعه برای بسیای از خودروهای داخل کشور ضروری است.

درخواست‌ خودروسازان مبنی بر لغو الزام نصب فیلتر دوده خیانت به ملت است

بت کلیا درخواست‌کنندگان لغو الزام نصب فیلتر دوده را خائنین به مردم دانست و افزود: خودروسازانی که به خاطر سود بیشتر با بهانه تحریم سلامتی مردم را به خطرمی‌اندازند و درخواست لغو استفاده ازفیلتر دوده را می‌کند، خائن هستند و  انتظار می‌رود رئیس جمهور این پیشنهاد را از دستورکار خارج کند چرا که اگر در مقابل خواسته‌های نابجای خودروسازها عقب‌نشینی کند ضربه خواهد خورد. خودروسازان با این کار توپ را زیر پای رئیس جمهور انداخته و خودشان را مبرا می‌کنند.

وزیر صمت تحت تاثیر خودروسازان قرار نگیرد/ افراد بی صلاحیت برکنار شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عملکرد مثبت وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: بنده بر اساس سوابق نمایندگی آقای‌رحمانی ایشان را فردی شایسته می‌دانم و امیدواریم تحت تاثیر خودروسازان قرار نگیرد و در مقابل آنها بایستد و اگر مدیری صلاحیت مدیریت در مجموعه‌های خودروسازی را ندارد سریعا برکنار کرده و افراد متخصص و شایسته را جایگزین کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431793!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون