صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/02
0.0 (0)

بیگدلی در نطق میان دستور خود مطرح کرد؛

خواسته فرهنگیان برخورد قاطع با اختلاس گران صندوق پس انداز فرهنگیان و بانک سرمایه است

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:به نظر می‌رسد که باید اصلاحات اساسی در ساختار مجلس شورای اسلامی صورت گیرد و از برگزاری برخی جلسات غیر ضرور پرهیز شود تا در رأس بودن مجلس بار دیگر ثابت شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد بیگدلی  طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت:در حال حاضر کشورمان در شرایطی ویژه قرار گرفته است. شرایط ویژه تصمیمات ویژه می‌خواهد. برای تصمیمات ویژه نیز باید از روزمرگی و جلسات غیر مفید پرهیز کنیم. برگزاری جلسات معمولی مجلس و بررسی لوایح غیر ضروری و معمولی که در هر فرصت دیگری نیز می‌توان به آن پرداخت در شرایط ویژه و کنونی کشور جز از دست دادن فرصت‌ها و منابع مالی آنچنان سودی به حال کشور نخواهد داشت. به نظر می‌رسد که باید اصلاحات اساسی در ساختار مجلس شورای اسلامی صورت گیرد تا در رأس بودن مجلس بار دیگر ثابت شود..

بیگدلی ضمن تاکید به گرفتن تصمیمات ویژه در شرایط فعلی خاطر نشان کرد: تصمیم گیری در مورد یارانه‌ها و واقعی نمودن قیمت حامل‌های انرژی بسیار مهم است. غیر واقعی بودن قیمت حامل‌های انرژی و پرداخت سوبسید و یارانه به این بخش جز فشار اقتصادی و معیشتی بر قشر متوسط و ضعیف حاصل دیگری ندارد.

وی افزود:فروش بنزینی که بالای ۷,۰۰۰ تومان برای دولت تمام می‌شود با قیمت اندک، ریختن یارانه‌های پنهان در جیب سرمایه داران است و خالی تر نمودن جیب نیازمند ،نباید به بهانه افزایش قیمت‌ها جیب نیازمندان را خالی‌تر کنیم.

وی گفت: دو نرخی شدن قیمت کالاها در کنار نظام اداری ناکارآمد، باعث ایجاد فساد و گناه خواهد شد. دو نرخی شدن قیمت و قیمت‌های دستوری هیچگاه چاره کار نبوده و نخواهد بود. واگذاری مدیریت اقتصادی خانواده و سهم درآمدی مردم از منابع ملی به خود مردم باعث رونق اقتصادی و افزایش توان مردم و از بین رفتن فسادهای اداری و مشکلاتی که در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی پیش آمده، خواهد شد.

بیگدلی در ادامه نطق خود و خطاب به وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یکی دیگر از مشکلات  ومعضلات جامعه بحث مربوط به بازنشستگان عزیز است ، این عزیزان بعد از ۳۵ سال خدمت صادقانه در حال حاضر نارضایتی شدیدی دارند.  و شما که وعده حل مشکلات این عزیزان را داده بودید با انتصابات غیرقانونی اخیر خود و بلاتکلیفی سازمان تأمین اجتماعی چاره‌ای جز اقدام جدی  برای مجلس نمی‌گذارید. امیدوارم پاسخ قانع کننده‌ای در محضر نمایندگان مردم، کارگران و بازنشستگان داشته باشید.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نحوه اعطای تسهیلات به مردم عادی و بنگاه‌های تولیدی یکی دیگر از معضلات کنونی کشور است. نحوه مشارکت بانک‌ها با تولید کننده‌ها اسلامی نیست. مشارکت اسلامی سهیم شدن در سود و زیان است. نه اینکه  ضرر به پای مردم نوشته می‌شود و بانک‌ها فقط از سود کلان بهره می‌برند. هیچ جای اسلام و قرآن این نحوه مشارکت توصیه نشده است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد مشکلات فرهنگیان خطاب به رئیس جمهور گفت: شایسته نیست که پس از ۳۰ سال خدمت فرهنگیان، در مورد رتبه بندی و پاداش پایان خدمت این عزیزان بی توجهی شود. خواسته فرهنگیان برخورد قاطع با اختلاس گران صندوق پس انداز فرهنگیان و بانک سرمایه است. همچنین تعویق حداقل یک ماهه کنکور خواسته اصلی دانش آموزان است. شایسته است حضرت‌عالی رأسا در این موارد ورود کنید. حداقل خواسته ایثارگران و خانواده‌های شهدا حق معیشت و درمان است که متأسفانه عدم تأمین اعتبارات آن باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای این عزیزان شده است.

بیگدلی در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه گفت: آقای وزیر کشور،مطالبه قانونی مردم خدابنده با جمعیت ۱۸۰ هزار نفر خدمت رسانی دقیق است. وقتی به ادارات این منطقه مراجعه می‌شود مسئولان ادارات از نبود امکانات، نیروی انسانی و گسترش شهر با چهار بخش بسیار بزرگ و هفت شهر و جمعیت قابل توجه می‌گویند گلایه دارند.

وی ادامه داد: تنها استخر شهرستان حدود یکسال است بلا استفاده رها شده و هیچ اراده ای برای تعمیرات آن وجود ندارد،ساخت سالن ورزشی شهر سهرود که تنها امید جوانان این منطقه است بلاتکلیف است و از وزیر محترم ورزش و جوانان می خواهیم این مشکلات را هر چه سریعتر مرتفع سازد.

نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:وزیر محترم بهداشت،کلینیک شهر قیدارنبی به حال خود رها شده و مدیریت ضعیف و نا کار آمد هیچ تحرکی برای حل مشکلات آن انجام نداده است،مراکز جامع سلامت شهری توابع خدابنده با 85 درصد پیشرفت به حال خود رها شده اند و وضعیت شبکه بهداشت خدابنده باعث نارضایتی شدید مردم و کارمندان آن شده است.

وی خطاب به وزیر نیرو نیز گفت:تخصیص 50درصد عوارض برق رسانی طبق قانون بودجه برای توسعه شبکه روستایی تکلیف قانونی شما است و مواظب مافیای برق باشید.

پایان پیام.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416981!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون