صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/02
0.0 (0)

مقدسی با اشاره به واگذاری هپکو به کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های معدنی؛

حقوق کارگران هپکو ظرف چند روز آینده پرداخت می‌شود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس از قول وزیر اقتصاد، سازمان خصوصی‌سازی در مورد پرداخت حقوق کارگران ظرف چند روز آینده خبر داد.

سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات هپکو، گفت: مشکل هپکو و آذرآب ناشی از عملکرد سهامداران این واحدهای صنعتی است که در جلسات مکرر با وزیر اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان خصوصی‌سازی این مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه پیشنهاد ما برگشت سهام هپکو به دولت بود اما دولت با این پیشنهاد مخالف است بنابراین به ناچار زمینه واگذاری این سهام به شرکت‌های قدرتمندی مانند مپنا یا هلدینگ‌های بزرگ معدنی و... فراهم شد.

اگرچه پیشنهاد ما برگشت سهام هپکو به دولت بود اما دولت با این پیشنهاد مخالف است بنابراین به ناچار زمینه واگذاری این سهام به شرکت‌های قدرتمندی مانند مپنا یا هلدینگ‌های بزرگ معدنی و... فراهم شد

سهام هپکو باید به کنسرسیومی متشکل از شرکت های معدنی واگذار شود

وی با بیان اینکه باید سهام هپکو به کنسرسیومی متشکل از شرکت های معدنی واگذار شود، اظهار کرد: برای حل مشکل هپکو دولت باید تصمیمات جزیره‌ای را کنار گذاشته و تمامی وزرای اقتصادی منسجم عمل کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مواضع وزاری صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی- به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی- هم جهت باشد تا مشکلات هپکو هر چه سریعتر حل شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: براساس خبرهای رسیده از سوی وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا بانک ملی حقوق معوق کارگران را ظرف چند روز آینده پرداخت کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431022!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون