صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/14
0.0 (0)

عباسی:

حضور معاون وزیر ورزش در انتخابات فدراسیون والیبال تخلف است

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون والیبال را تخلف برشمرد و گفت: معاون وزیر برای حضور در انتخابات فدراسیون والیبال باید از سمت خود استعفا دهد.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به در پیش بودن انتخابات فدراسیون والیبال از حضور محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان در انتخابات این فدراسیون انتقاد و تصریح کرد: قطعا داورزنی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال باید از سمت معاون وزیری استعفا دهد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در صورت عدم استعفای داورزنی، مجری، ناظر و کاندیدای انتخابات فدراسیون والیبال یک نفر است که این موضوع، مصداق تعارض منافع است.

وی با بیان اینکه سایر کاندیداها در صورت حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون والیبال، نباید در انتخابات شرکت کنند؛ افزود: اگر قرار باشد انتخابات به این شکل برگزار شود،  وزارت ورزش باید توضیح دهد اصلا به چه دلیل می‌خواهد انتخابات برگزار کند؛ بلکه می‌تواند فردی را برای ریاست فدراسیون در این سمت بگمارد.

عباسی با یادآوری اینکه قطعا حضور داورزنی به عنوان معاون وزیر در انتخابات فدراسیون والیبال خلاف قانون است، ادامه داد: در صورت رقم خوردن چنین رویکردی، مجلس از بُعد نظارتی خود استفاده و به این موضوع ورود می‌کند.

وی اضافه کرد: البته قدردان زحمات آقای داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال و همچنین معاون وزیری هستیم که وی کارنامه موفقی از خود در فدراسیون والیبال بر جای گذاشت؛ ولی این مسئله دلیلی بر دو شغله شدن وی آن هم در این مسئولیت‌های حساسی مانند فدراسیون والیبال نمی‎شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهلت سه ماهه تعیین شده در اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی برای برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون، گفت: متأسفانه فدراسیون والیبال بیش از 11 ماه است که بدون رئیس اداره می‌‎شود و این تعلل نیز قابل چشم پوشی نیست و وزارت ورزش باید در این باره پاسخگو باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436761!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون