صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/27
0.0 (0)

اکبری مطرح کرد:

حداقل حمایت عملی از باغداران با خرید سیب صنعتی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: این انتظار وجود داشت که سیب صنعتی با قیمت بالاتری از باغداران خریداری می‌شد اما تحقق این موضوع و پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان حداقل حمایتی است که دولت می‌تواند از فعالان این بخش داشته باشد.

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص تعیین نرخ خرید حمایتی سیب صنعتی، گفت: قیمت 800 تومان در نظر گرفته شده برای خرید سیب‌های درجه سه و با کیفیت پایین است و محصولات با کیفیت تر با قیمت بالاتری از باغداران خریداری شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به هر میزانی که محصولات کشاورزی و باغی با قیمت بالاتری توسط دولت در قالب خریدهای حمایتی و تضمینی خریداری شود منصفانه است زیرا مالیات پنهانی به صورت نامحسوس به بخش کشاورزی تحمیل می‌شود.

صادرات سیب درختی

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشاورزان و باغداران کشور علی رغم هزینه بسیار بالای تولید دارای حداقل درآمد هستند، عنوان کرد: امیدواریم دولت و سازمان تعاون روستایی بتوانند میزان سیب صنعتی پیش‌بینی شده جهت مصرف در صنایع تبدیلی را در جریان خرید حمایتی از باغداران خریداری کنند تا دچار زیان نشوند و محصولات بر روی دست آنها باقی نماند.

انتظار خرید سیب صنعتی با قیمت بالاتر وجود داشت

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص  راضی کننده بودن قیمت 800 تومان برای خرید حمایتی سیب صنعتی، گفت: این انتظار وجود داشت که سیب صنعتی با قیمت بالاتری از باغداران خریداری می‌شد اما تحقق این موضوع و پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان حداقل حمایتی است که دولت می‌تواند از فعالان این بخش داشته باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434959!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون