صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/03
0.0 (0)

کوچکی نژاد:

حاشیه سازی های صدا و سیما مضر است/نباید کلیت مجلس را زیر سوال برد

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه و فضای مجازی مجلس گفت:ما با نقد از سوی صدا و سیما مشکلی نداریم اما هر گونه حاشیه سازی مضر است که باید جلوی آن گرفته شود.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت شناسایی مرز بین نقد و تخریب مجلس از سوی رسانه ملی، گفت: اینکه رسانه ملی بخواهد برخی از لوایح و موضوعات مجلس را نقد و بررسی کند این یک موضوع عادی است و می‌تواند در این راستا از کارشناسان بهره برده و موضوعات را مورد ارزیابی قرار دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حواشی ایجاد شده درباره لایحه تجارت، افزود: درباره لایحه تجارت موضوعاتی مطرح شد که چرا این لایحه یک روزه تصویب شده است و  جو تخریبی در این راستا صورت گرفت؛ البته این حق صدا و سیما است که تمامی مسائلی را که در مجلس مطرح می‌شود، مورد نقادی قرار دهد اما این نقد باید منصفانه باشد.

نمی توان روی تخریب اسم نقد گذاشت

وی ادامه داد: به عنوان مثال یک باره یک گوینده تلویزیون می‌آید و موضوعاتی را به صورت یکطرفه و تخریب گرایانه از پشت تریبون تلویزیون اعلام می‌کند که دیگر نمی‌توان اسم آن را نقد گذاشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین اینکه یک روحانی بخواهد درباره شفافیت آرای نمایندگان کلیت مجلس را زیر سوال ببرد هم  خطا است و چیز خوبی نیست چرا که مجلس یکی از ارکان نظام است؛ البته درست است که منِ نماینده شاید اشتباهاتی داشته باشم اما این مسئله نباید پای مجلس نوشته شود.

مخالف حاشیه سازی در رسانه ملی هستیم

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه و فضای مجازی مجلس تصریح کرد: ما با نقد صدا و سیما مشکلی نداریم اما هر گونه حاشیه سازی مضر است که باید جلوی آن گرفته شود.

کوچکی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مرز بین نگاه انتخاباتی و کارشناسانه به موضوعات مجلس به ویژه در حوزه قانونگذاری کدام است، ادامه داد: این گونه موارد در چندین ماهی که نزدیک به انتخابات هستیم بیشتر شده است.

وی عنوان کرد: این افراد قصد دارند با تخریب برخی رقبا و نمایندگان کلیت مجلس را زیر سوال ببرند و خود را برحق معرفی کنند که این اقدامات درست نیست و  باید از آن جلوگیری شود.

انتهای پیام/

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431175!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون