صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/06
0.0 (0)

بت کلیا مطرح کرد:

تولید تجهیزات ساختمانی نیازمند سیاست‌گذاری/نباید محصولات ساختمانی را با چندین برابر قیمت از خارج خریداری کنیم

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تولید تجهیزات ساختمانی نیازمند سیاست‌گذاری جدید است، گفت: نباید محصولات ساختمانی را با چندین برابر قیمت از خارج خریداری کنیم.

یوناتن بت کلیا عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد دولت در حوزه مدیریت بازار مسکن، گفت: متأسفانه تحریم ها تأثیر منفی در اقتصاد کشور به ویژه حوزه مسکن گذاشته و این مسئله موجب افزایش قیمت محصولات ساختمانی و به تبع آن افزایش قیمت مسکن شده است.

تولید انبوه مسکن

میزان معاملات و خرید فروش مسکن کاهش چشمگیری داشته است

با افزایش قیمت مسکن، عملا میزان تقاضا برای خرید ملک کاهش یافته و این مسئله سرآغازی برای وارد شدن بازار مسکن به وضعیت رکودی می شود، وضعیتی که امروز ما شاهد بروز آن هستیم و میزان معاملات و خرید فروش کاهش چشمگیری داشته است

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با افزایش قیمت مسکن، عملا میزان تقاضا برای خرید ملک کاهش یافته و این مسئله سرآغازی برای وارد شدن بازار مسکن به وضعیت رکودی می شود، وضعیتی که امروز ما شاهد بروز آن هستیم و میزان معاملات و خرید فروش کاهش چشمگیری داشته است.

در بحث تجهیزات ساختمانی باید سیاست گذاری جدیدی صورت گیرد

وی افزود: به نظر من در بحث تجهیزات ساختمانی باید سیاست گذاری جدیدی صورت گیرد، چرا ما باید مواد اولیه را به صورت خام به کشورهای خارجی صادر کرده و محصول فرآوری شده را با چندین برابر قیمت خریداری کنیم، به طور مثال ما سنگ های تزئینی را به صورت خام به کشورهای اروپایی ارسال می کنیم و سپس با قیمت ها گزاف محصول نهایی را می خریم که این مسئله به ضرر اقتصاد کشور است.

دولت یازدهم و دوازدهم در 6 سال اخیر در حوزه تولید مسکن موفق نبوده اند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: متأسفانه دولت یازدهم و دوازدهم در 6 سال اخیر در حوزه تولید مسکن موفق نبوده و در این مدت دولت تنها پروژه های باقی مانده از دولت های گذشته را تکمیل و افتتاح کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه تمام تلاش خود را برای مدیریت بازار مسکن، تولید انبوه و مقابله با دلالان این بازار صورت می دهند و امیدوارم آینده این بازار روشن و شفاف باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427570!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون