صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
407490 1398/02/14
0.0 (0)

دکتر لاریجانی در آیین افتتاح پروژه سد خاکی نسر تربت حیدریه؛

توسعه تولید لازمه پیشرفت و استقلال اقتصادی کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه طرح‌های تولیدی در کشور گفت: پیشرفت و استقلال اقتصادی کشور نیازمند توسعه و گسترش تولید است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه طرح‌های تولیدی در کشور گفت: پیشرفت و استقلال اقتصادی کشور نیازمند توسعه و گسترش تولید است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه به استان خراسان رضوی عصر امروز (پنج شنبه، 12 اردیبهشت ماه) در مراسم بهره‌برداری از پروژه سد خاکی نسر تربت حیدریه با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه عمرانی گفت: ساخت این سد قطعا بر آبادانی و توسعه منطقه اثر مثبت خواهد گذاشت که این پروژه خوشبختانه با همت وزارت نیرو و آقای باستانی نماینده شریف شهر تربت حیدریه محقق شده است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی برای مهار و ساماندهی آب‌های سطحی افزود: کنترل آب‌های سطحی و فصلی اهمیت بسیاری دارد زیرا این موضوع موجب پرآب شدن سفره‌های زیرزمینی خواهد شد، متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل حفر گسترده چاه، حجم سفره‌های آب زیرزمینی کاهش یافته است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: همچنین اجرای پروژه‌های سدسازی زمینه را برای اشتغالزایی در بخش‌های مختلف از جمله پرورش ماهی، آبیاری مزارع کشاورزی و ایجاد امکانات تفریحی و گردشگری فراهم می‌کند از این رو قطعا استاندار محترم برای اجرا و تحقق این پروژه‌ها کمک لازم را خواهد کرد تا آمار اشتغال افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه شهید مطهری به مبحث فعالیت و اقتصاد مولد گفت: بر اساس گفته شهید مطهری تفاوت میان اقتصاد سالم با بخش‌های دیگر، فعالیت مولد آن است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه برای پیشرفت و استقلال اقتصادی کشور نیاز به توسعه و گسترش تولید داریم، گفت: اجرای پروژه‌های تولیدی می‌تواند از مهاجرت افراد و جوانان به شهرها جلوگیری کرده و ایجاد کارهای تولیدی قطعا برای فرد و کشور شرافت ایجاد می‌کند./

پایان پیام

نظرات کاربران

Parameter:407490!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین