صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/05
0.0 (0)

خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

تنها 47 درصد سهم وزارت بهداشت از قانون هدفمندی یارانه ها تحقق پیدا کرده است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید براساس قانون باید 3 هزار و 700 میلیارد تومان از اعتبارات حاصل از هدفمندی یارانه‌ها سهم وزارت بهداشت شود حال آنکه تنها یک هزار و 750 میلیارد تومان آن یعنی 47 درصد از این اعتبار تحقق پیدا کرده است.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 5 شهریور ماه) کمیسیون متبوع خود به حضور معاون مالی و معاون امور مجلس وزارت بهداشت در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: گزارشی از عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 97 و 5 ماه نخست سال 98 ارائه شد که در این گزارش اطلاعاتی درباره نحوه تخصیص اعتبارات مربوط به یک درصد عوارض مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و اعتبارت هدفمندی یارانه ها به سمع و نظر نمایندگان رسید.

براساس قانون باید 3 هزار و 700 میلیارد تومان از اعتبارات حاصل از هدفمندی یارانه‌ها سهم وزارت بهداشت شود حال آنکه تنها یک هزار و 750 میلیارد تومان آن یعنی 47 درصد از این اعتبار تحقق پیدا کرده است

وی با بیان اینکه سهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از قانون هدفمندی یارانه‌ها، به صورت کامل تحقق پیدا نکرده، اظهار کرد: براساس قانون باید 3 هزار و 700 میلیارد تومان از اعتبارات حاصل از هدفمندی یارانه‌ها سهم وزارت بهداشت شود حال آنکه تنها یک هزار و 750 میلیارد تومان آن یعنی 47 درصد از این اعتبار تحقق پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نمایندگان نگرانی‌هایی درباره عملکرد وزارت بهداشت داشتند، اضافه کرد: مطالبات کارکنان وزارت بهداشت، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، نبود یا کمبود پزشک متخصص از جمله مسائل مورد تاکید نمایندگان بود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: به زعم نمایندگان، مجلس با تصویب منابع مالی مناسب برای وزات بهداشت، از این وزارتخانه به خوبی حمایت می‌کند بنابراین سیاست‌گذاری‌ها باید به گونه ای باشد که رشته های علوم پزشکی افزایش پیدا کند تا کمبود پزشک در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم حل شود.

کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دغدغه نمایندگان مجلس

خدابخشی تصریح کرد: در حال حاضر نمایندگان باید برای جذب پزشک متخصص رایزنی‌های بسیاری انجام دهند تا پزشک متخصص به منطقه کمتر توسعه یافته تخصیص پیدا کند برای حل این مشکل باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب ظرفیت‌ رشته‌های علوم پزشکی به ویژه دستیاری افزایش پیدا کند.

مشکل زیرمیزی با افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی و پزشک متخصص حل می شود

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه بهداشت و درمان یکی از وظایف حاکمیتی است و رویکرد کمیسیون برنامه و بودجه نیز همراهی با این وزارتخانه است، بیان کرد: مشکل زیرمیزی موجود در برخی مناطق با افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی و پزشک متخصص حل می شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427428!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون