صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/20
0.0 (0)

کوچکی‌نژاد:

تلاش بدخواهان برای سد کردن راه نخبگان ایرانی به جایی نمی رسد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: جریان بددل و بدخواه پیشرفت کشور در مقوله بروکراسی اداری شدیداً نفوذ دارند و تلاش می کنند که راه  نخبگان را سد کنند.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یک جریان بددل و بدخواه که متاسفانه در دامن دانشگاه‌ها نیز حضور دارد اصل جهش علمی کشور را که یک واقعیت عیان است، انکار و تلاش می‌کند با القای اینکه هیچ اتفاق علمی مهمی رخ نداده است مردم را دچار تردید و نخبگان را ناامید کند، گفت: جریان علمی کشور طی دو دهه اخیر شتاب گرفته است و به یقین این جریان می‌تواند در بحث اقتصاد مقاومتی، دور زدن تحریم ها و ارتقای تولید ملی اثرگذار باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان توسط نخبگان علمی کشور اداره می‌شود، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان به سرعت در حال رشد کردن هستند و آینده درخشانی را برای عرصه علمی کشور رقم زده‌اند.

وی ادامه داد: جریان بددلی که در مقابل جریان علمی کشور قد علم کرده یک جریان وابسته است و نمی‌خواهد کشور روی پای خودش بایستد و از نخبگان و جوانان پرتوان کشور که می توانند مرزهای علمی کشور را جابجا کنند، حمایت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این جریان در مقوله بروکراسی اداری شدیداً نفوذ دارند و تلاش می کنند که راه  نخبگان را سد کنند، مثلاً برای صدور یک مجوز یک نخبه شش ماه معطل می‌شود در صورتی که یک کار علمی باید به سرعت سر و سامان پیدا کند که این نشان می‌دهد این جریان بددل در بروکراسی ما به شدت نفوذ کرده و جلوی مسائل علمی کشور را می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جریان بددل به خوبی می‌داند که طبق تحولات علمی، کشور می تواند روی پای خود بایستد، تصریح کرد: به اعتقاد بنده این جریان بددل، جریانی نیست که بتواند شتاب علمی کشور را کُند کند، حتی اگر این جریان را کنُد کند نمی‌تواند آن را از بین ببرد./

 پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433719!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون