صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

464336 1399/07/28 13:27:00
0.0 (0)

در نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

تعیین منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جلسه‌ای با حضور کارشناسانی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار و نحوه تامین منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی را تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (دوشنبه 28 مهرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای بررسی نحوه تامین منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی با حضور کارشناسانی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و غیره برگزار شد.

کمیسیون برنامه و بودجه در نظر دارد تا طی این هفته جمع‌بندی لازم نسبت به طرح تامین کالاهای اساسی را انجام دهد تا طرح روز چهارشنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

در این راستا امروز صبح درباره روند اجرایی و عملیاتی طرح و همچنین پیرامون فروش اموال و دارایی‌های دولت و تبدیل آن به منابع مالی لازم برای تامین کالا بحث و بررسی‌های لازم انجام و توافق‌هایی میان دولت و مجلس انجام شد تا هرچه سریعتر فرایند تبدیل اموال اجرایی شود.

کمیسیون بودجه منابع را در این طرح به شکلی تعریف کرده‌ایم که بخشی از آن به صورت نقدی و بخشی دیگر منابع حاصل از فروش اموال دولت و ETF باشد.

براساس این گزارش؛ منابع مالی تعیین شده برای طرح تامین کالاهای اساسی منجر به افزایش سقف بودجه نشده و تغییری در آن ایجاد نمی‌کند و این طرح همچنین هیچ ارتباطی به بحث یارانه‌ها و حذف ارز 4200 تومانی نداشته و احکام بودجه را دستخوش تغییر نمی‌کند.

سازمان تامین اجتماعی حدود 45 میلیون نفر را تحت پوشش دارد و می‌تواند از این طریق اقدام کند، همچنین سازمان‌های حمایتی دیگر یا حتی نیروهای مسلح و کسانی که توانایی تبدیل اموال دولت را به پول و سپس کالا دارند، می‌توانند در این طرح با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را انجام داده و به موجب وظایف ذاتی خود در این راستا عمل کنند.

 

نظرات کاربران

Parameter:464336!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون