صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

عبداللهی مطرح کرد:

تطبیق "لایحه قانون جامع انتخابات" با "طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس"

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: آن بخشی از لایحه قانون جامع انتخابات که مربوط به قانون انتخابات مجلس می‌شد با "طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس" تطبیق داده شده است.

بیت‌الله عبداللهی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سرنوشت لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: لایحه جامع نظام انتخابات از سوی دولت به مجلس ارائه شده و آن بخشی از این لایحه که مربوط به قانون انتخابات مجلس می‌شد با "طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس" تطبیق داده شده است.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: معمولا نماینده دولت با موادی از این طرح اخیر که در صحن مطرح می‌شد، موافقت می‌کرد زیرا جلسات متعددی بین دولت و کمیسیون برگزار شده بود.

وی افزود: اکنون بخش‌هایی از لایحه قانون جامع انتخابات که مربوط به انتخابات شوراها و ریاست جمهوری می‌شود، باقی مانده است و در کمیسیون شوراها بررسی خواهد شد.

عبداللهی ادامه داد: کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تشکیل کارگروه به بررسی لایحه جامع قانون انتخابات می‌‎پردازد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر استانی شدن انتخابات توسط شورای نگهبان رد شود، تمام مواد مربوط به آن نیز در قالب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس رد می‌شود و سایر مواد که ربطی به استانی شدن ندارند، مانند ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان پس از 3 دوره در صورت تایید از سوی شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌‎شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404418!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین