صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/22
0.0 (0)

ساعی در تشریح دستورکار کمیسیون اجتماعی مطرح کرد

تصویب کلیات طرح اعمال سه جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات طرح اعمال سه جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی و بررسی بودجه متناسب برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی زهرا ساعی در گفت‌وگو با  خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات دستورکار نشست امروز (یکشنبه 22 دی‌ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست موضوع اعتبارات لازم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 99 مورد بررسی قرار گرفت.

تعیین مبلغ 4 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 99

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در بودجه 99 مبلغ 4 هزار میلیارد تومان برای برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تعیین شده است که برای تحقق این مهم کافی نبوده به همین دلیل ما مبلغ 8 هزار میلیارد تومان را پیشنهاد دادیم و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم قول داد که مبلغ 6 هزار میلیارد تومان برای آن تعیین کنند.

وی تصریح کرد: مجلس در قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده تا  همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی کند، اما هر سال در این خصوص با کمبود بودجه مواجه هستیم.

ساعی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دریافتی برخی بازنشستگان بسیار پایین است، کما اینکه دریافتی بازنشستگان کنونی با افرادی که در سال‌های گذشته بازنشسته شده‌اند، تفاوت زیادی دارد.

وی افزود: ما در حال رایزنی هستیم که نحوه اجرای این مصوبه بر اساس گروه‌های مختلف بازنشسته، رده‌های شغلی، رتبه‌بندی و نظام پرداخت صورت بگیرد و در نهایت هم در این نشست قرار شد پیشنهاد صندوق‌های بازنشستگی در این خصوص به صورت مکتوب به این کمیسیون ارائه شده تا آن را از طریق کمیسیون تلفیق بودجه 99 پیگیری کنیم.

ساعی با اعلام این خبر که در این نشست کلیات طرح اعمال سه جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی نیز به تصویب رسید، اظهار کرد: سه جانبه‌گرایی بخش خصوصی، دولت و کارگران در دنیا از اهمیت بسزایی برخوردار است، ضمن اینکه ما با این روش به دنبال تعمیق‌بخشی و ایجاد تعامل میان این سه ضلع هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: البته ما در این دوره از مجلس بارها از گروه‌های کارفرما، کارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده دولت جهت همگرایی و رفع چالش‌های موجود در این بخش دعوت کردیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: نمایندگانی از بخش خصوصی، کارگران، سازمان تامین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی در این نشست حضور داشتند.

نظرات کاربران

Parameter:451712!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون