صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

464286 1399/07/27 18:13:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

تصویب کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه

نمایندگان در این جلسه ضمن رفع ایرادات شورای نگهبان نسبت به اعمال مدرک دوم فرهنگیان، کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه را نیز تصویب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (یکشنبه 27 مهرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، برگزار و طرح‌ تنظیم بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، با حضور طحان نظیف عضو حقوقدان این شورا مورد بررسی قرار گرفت.

شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراد اصل 75 گرفته بود که بار مالی اعمال مدرک دوم فرهنگیان از طریق ردیف بودجه اعتباری پیش بینی شده، برای امسال حل شده و وزارت آموزش و پرورش مکلف شد تا مدرک دوم فرهنگیان را امسال اعمال کند.

همچنین یکی دیگر از پرسش‌های شورای نگهبان نسبت به این طرح این بود که بار مالی آن برای سال‌های بعد چه خواهد شد، من در این جلسه توضیح دادم، وقتی احکام استخدامی هر سال برای افراد تعیین می‌شود دولت هم براساس همان احکام قانونی میزان هزینه ها را در بودجه سالانه استخراج می کند، مثلا طبق قانون برای افراد پایه حقوق تعیین می‌شود و با گرفتن آن حقوقشان افزایش پیدا می‌کند بنابراین دولت در بودجه سالانه با محاسبه این احکام بودجه دستگاه‌ها را مشخص می‌کند.

براین اساس با تصویب طرحی برای اعمال مدرک دوم و بالاتر فرهنگیان در بودجه امسال، دولت موظف می‌شود در سال‌های بعد آن را در تامین هزینه‌ها لحاظ کند.

همچنین بررسی طرح احکام کلی بودجه سال 1400 در نشست امروز بررسی شد؛ البته این طرح در جلسات متعدد مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود که امروز کلیات طرح با 15 بند به تصویب رسید و بررسی جزئیات آن به جلسه بعد موکول شد.

به گزارش پارلیران؛ طرح احکام کلی بودجه یا اصلاح ساختار بودجه در صورت تصویب در صحن و تایید شورای نگهبان به دولت ابلاغ می‌شود تا دولت با رعایت این موارد، بودجه سال 1400 را تدوین کند.

نظرات کاربران

Parameter:464286!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون