صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها
1398/08/20
0.0 (0)

تصمیم کمیسیون آموزش مجلس درباره پذیرش پزشکی در دانشگاه آزاد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس معتقد است تخلف آشکاری در پذیرش دانشجو در رشته پزشکی دانشگاه آزاد رخ داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  در نشست امروز (دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات، نحوه پذیرش دانشجویان گروه پزشکی از  سال تحصیلی 1396 تا کنون با حضور محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت، ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش بررسی شد.

بیشتر مباحث در خصوص پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد مطرح شد که بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، تخلف آشکاری در دانشگاه آزاد رخ داده که بر خلاف مصوبات و آیین نامه‌های موجود بوده است که بخشی از آن مربوط به انتقالی دانشجویان خارج از کشور و بخش دیگر مربوط به دانشجویان فرزندان هیأت علمی است که البته رئیس دانشگاه آزاد عنوان کرد از روزی که مسئولیت را به عهده گرفته این مصوبات را ملغی دانسته است.

نهایتا مقرر شد مصوبات در خصوص انتقال دانشجویان فرزندان هیأت علمی در دانشگاه آزاد لغو شود و افرادی که بر اساس این مصوبه نادرست در حال تحصیل هستند به شرایط قبل از تحصیل بازگردند. همچنین مقرر شد با مسببان و متخلفان در این حوزه به صورت جدی برخورد شود.

موضوع بعدی که در کمیسیون مطرح شد بررسی موضوع عدم پرداخت حقوق معلمان و کارکنان مدارس خارج از کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی بود که با توجه به نواسانات نرخ ارز برخی از فرهنگیان چندین ماه است که موفق به دریافت حقوق نشده‌اند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، بخشی از این مطالبات که حدود 200 میلیارد تومان بوده و حدود یک چهارم مطالبات فرهنگیان تخمین زده می‌شود، پرداخت شده و سایر مطالبات نیز در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

نظرات کاربران

Parameter:437853!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون