صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

463586 1399/07/06 18:29:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی طرح تامین مسکن

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، طرح تامین مسکن را بررسی کرد که به دلیل اهمیت و ضرورت آن کمیسیون مشترکی از اعضای سایر کمیسیون‌های تخصصی مانند بودجه، اقتصادی، عمران و ... تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (یکشنبه 6 مهر ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با موضوع بررسی طرح تامین مسکن که از سوی هیئت رئیسه مجلس به این کمیسیون ارجاع شده برگزار شد که امروز با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تمامی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و دستگاه‌های دولتی نسبت به اهمیت و ضرورت اجرای این طرح توافق نظر داشتند و بنابراین در این جلسه بیشتر روی آثار اجرایی این طرح بر حوزه های مختلف در کشور بحث و بررسی انجام شد.

همچنین مقرر شد، این طرح به دلیل اهمیت و ضرورت در یک کمیسیون مشترکی از اعضای سایر کمیسیون‌های تخصصی مانند بودجه، اقتصادی، عمران و ... مورد بحث و بررسی جامع‌تر قرار بگیرد تا بعد از تصویب و اجرا مشکلی را برای جامعه به وجود نیاورد.

همچنین در این نشست طرح اصلاح ساختار بودجه مورد بررسی قرار گرفت، این طرح هفته گذشته توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول و برای بررسی به این کمیسیون ارجاع شد که امروز بند ۱ این طرح مورد بررسی قرار گرفت و به دلیل اهمیت این طرح مقرر شد، فردا کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات جلسه ویژه‌ای را با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و دیوان محاسبات برگزار کند تا طرح اصلاح ساختار بودجه به صورت جزئی‌تر مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش پارلیران؛ در صورت تصویب طرح اصلاح ساختار بودجه می‌تواند مبنای سازمان برنامه و بودجه برای تدوین و تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس شود.

نظرات کاربران

Parameter:463586!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون