صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/07/08
0.0 (0)

ساری خبر داد

تشکیل کارگروه بررسی مشکلات ناظران گندم در کمیسیون اجتماعی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی از تشکیل کارگروهی به منظور بررسی مشکلات ناظران گندم و ارائه گزارش عملکرد مدیرعامل صندوق بیمه عشایر و روستاییان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی ساری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات نشست امروز (دوشنبه، 8 مهرماه) کمیسیون اجتماعی گفت: در این نشست مدیرعامل صندوق بیمه عشایر و روستاییان گزارش دقیقی از عملکرد این صندوق در حوزه های مختلف بیمه، مالی و سرمایه‌گذاری و پایگاه اطلاعاتی ارائه داد.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان که بر اساس اصل 85 قانون اساسی ایراداتی را به آن وارد دانسته بودند، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت قرار شد کارگروهی به منظور بررسی دقیق ایراد وارد شده از اعضای این کمیسیون و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تشکیل شده و نتیجه را به کمیسیون اعلام کنند.

وی تصریح کرد: لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد اعاده شده از شورای نگهبان از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ایرادی که به بند (2) این لایحه از سوی شورای نگهبان وارد دانسته شده بود به دلیل ابهاماتی که داشت رفع شد و قرار بر این شد که در صحن ارائه شود؛ همچنین ایرادی که به بند (3) این لایحه وارد دانسته بودند به دلیل اصرار کمیسیون بر صحت این مورد قرار بر این شد که در صحن علنی به رأی گذاشته شود و چنانچه باز هم نمایندگان بر صحت آن اصرار داشتند به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: بررسی مشکلات ناظران گندم از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد و در نهایت قرار شد کارگروهی متشکل از اعضای این کمیسیون، شورای نگهبان، مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت کشاورزی برای بررسی مشکلات این قشر تشکیل شده و نتیجه آن به کمیسیون اعلام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست گفت: مدیرعامل صندوق بیمه عشایر و روستاییان، نمایندگانی از شورای نگهبان، وزارت جهاد کشاورزی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور داشتند.

نظرات کاربران

Parameter:432245!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون