صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی درنشست علنی نوبت سوم امروز (یکشنبه، 5 دی ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین در تذکری به وزرای دفاع و پشتیبانی، ورزش و جوانان درخصوص تسریع در بازنگری و اصلاح قوانین مربوط به حقوق بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی ایران و توجه به وضعیت معیشتی این افراد، لزوم شناسایی استعدادهای ورزشی، هنری و علمی در رشته های مختلف میان جوانان شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب.

- حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در تذکری به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص لزوم جبران خسارت سرمایه گذاران موسسه ثامن الحجج(ع).

- ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در تذکری به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درخصوص توضیح علت عدم محاسبه میانگین مستمری بازنشستگان خلاف قوانین مربوطه،تذکر به رئیس جمهور درخصوص توضیح علت عدم برگزاری جلسات شورای ساماندهی موضوع قانون راجع به امکان سنجی انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و عدم تهیه آیین نامه اجرایی آن.

- نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به وزیر بهداشت و درمان درخصوص تسریع در اعزام پزشک متخصص مورد نیاز به شهرستان نقده، تذکر به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در اتمام طرح جاده میاندوآب به سرچم،تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص توضیح علت دوشغله بودن برخی از مدیران و اعضای هیات مدیره صنعت، از جمله صنعت فولاد مبارکه، تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص جلوگیری از حیف و میل و تضییع بیت المال در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا.

- صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در تذکری به وزیرکشور و رئیس جمهور تسریع در معاهده موافقتنامه اعتبارات عمرانی در استان اردبیل

- حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل در تذکری به وزیرجهاد کشاورزی در خصوص تسریع در خرید مرکبات از باغداران همچنین در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور لزوم اعزام هیأتی به شهرستان بابل برای بررسی خسارات وارده به باغداران در اثر برف و سرمای شدید

- شهاب نادری نماینده مردم پاوه در تذکری به وزیر کشور درخصوص لزوم رسمی شدن عبور از مرزهای حوزه انتخابیه اش

- ناهید تاج‌الدین و سیدناصر موسوی لارگانی به اتفاق 12 نفر دیگر نمایندگان به وزیر نفت در مورد عدم اجرای قانون راجع به معافیت مساجد،حسینیه‌ها،مؤسسات قرآنی از پرداخت هزینه مصرفی گاز تذکر دادند.

- قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس در تذکری به وزیر کشور درخصوص تسریع در ایجاد بخشداری جدید سیسنگان در بخش مرکزی نوشهر با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر

- سیدجواد حسینی‌کیا نماینده سنقر و سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه، سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در تذکری به وزیرراه و شهرسازی خواستار توضیح علت تأخیرهای فراوان پروازهای شرکت هواپیمایی "ایران ایر" در ایام اربعین حسینی به عراق و عدم پاسخگویی مسئولان به این موضوع.

- صدیف بدری و نمایندگان استان اردبیل در تذکری به وزیر نفت درخصوص توضیح علت افزایش بهای گاز مصرفی در این استان.

 - حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به رئیس جمهور لزوم پرداخت اعتبارات بیمه تکمیلی ایثارگران و جانبازان.

- نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص تسریع در نظارت بر عملکرد سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا.

- علی کاظمی باباحیدری،بهروز بنیادی،احمد سالک کاشانی،مسعود رضایی،علی محمد شاعری در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی و وزارت صنعت،معدن و تجارت درخصوص لزوم پرداخت یارانه به باغداران مرکبات.

- حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در تذکری به وزیرامور خارجه خواستار توضیح علت درخواست گشایش دفتر اتحادیه اروپا در ایران شد و در تذکری به وزیرجهاد کشاورزی خواستار توضیح علت عدم تدوین برنامه جامع برای پیشگیری از تصرفات در اراضی ملی همچنین در تذکر دیگری به وزیرجهاد کشاورزی در خصوص توضیح علت عدم تبدیل برنامه جامع برای پیشگیری از تصرف اراضی ملی.

- محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در تذکری به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص توضیح علت عملکرد ضعیف شرکت دخانیات ایران و عدم راه اندازی مجدد شرکت دخانیات سقز.

- سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در تذکری به رئیس جمهور و وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اهتمام بیشتر برای نگهداری پل تاریخی حوزه انتخابیه اش/

نظرات کاربران

Parameter:223194!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون