صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
1397/02/19
4.0 (1)

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

حمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر سعید باستانی نماینده مردم تربیت حیدریه به وزیر جهاد کشاورزی درباره پرداخت مطالبات زعفران کاران کشور و تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره تکمیل و بهسازی محور تربت حیدریه، دولت آباد و باخرز.

- تذکر عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو به وزیر جهاد کشاورزی علت عدم پرداخت خسارت های ناشی از عوامل طبیعی به محصولات کشاورزی و تبعیض در پرداخت.

- تذکر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو به وزیر کشور درباره اعلام نتیجه پیگیری های مربوط به ارتقاء دهستان های شیان و اسلام آباد غرب در تقسیمات کشوری و تذکر به رئیس جمهور درباره پایان دادن به کارشکنی های ادارات میراث فرهنگی و اوقاف در روند احداث منازل مسکونی زلزله زدگان استان کرمانشاه.

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان به وزیر آموزش و پرورش درباره عدم احتساب حق نوار مرزی شهرهای مرزی.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و احمد امیرآبادی نماینده مردم  قم به وزیر اقتصاد درخصوص اینکه ضروری است بند 2 بخشنامه سازمان مالیاتی که سبب تضییع حقوق مودیان مالیاتی می‌شود اصلاح شود.

- تذکر جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده مردم تربت‌جام به وزیر راه وشهرسازی درخصوص کمبود اعتبارات، فرسودگی ماشین‌آلات و مشکلات عدیده مردم در حوزه انتخابات و مشکل برخی از جاده‌های ارتباطی.

- تذکر حسین امیری خامکانی نماینده مردم زرند به همراه 10 نفر دیگر از نمایندگان استان کرمان به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص اعزام کارشناسانی به کرمان جهت بررسی و ارائه راه‌حل برای کاهش مشکل بیش از90درصد محصولات ازجمله پسته و خشکسالی حاد و تعیین تکلیف وام‌های باغداران، کشاورزان و دامداران.

- تذکر محسن بیگدلی نماینده مردم سقز و بانه به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت تاخیر در برگزاری مناقصه در باند فرودگاه سقز .

- تذکر صدیف بدری نماینده مردم اردبیل به رئیس‌جمهور و وزیر جهاد و کشاورزی درخصوص اینکه چرا اقدام موثری برای جلوگیری از افزایش قیمت نهادهای  کشاورزی در ماه‌های  اخیر ازجمله افزایش سموم که تا 200درصد افزایش داشته، انجام نشده است.

- تذکر صدیف بدری نماینده مردم اردبیل به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا پروازهای هواپیمایی شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر و آسمان در فرودگاه اردبیل از ابتدای سال97 نسبت به زمان مشابه در سال قبل کاهش چشمگیری داشته است.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر نفت درخصوص لزوم ارائه توضیحات درباره علت عدم حضور مدیرعامل شرکت نفتکش ایران در جلسه بازدید کمیسیون صنایع و معادن از شرکت صدرا.

- تذکر نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به رئیس‌جمهور، وزاری نفت، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، کار و تعاون و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم توجه و حمایت هرچه بیشتر به جهت ادامه فعالیت و تولید شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم ارائه توضیحات درباره علت حضور مدیرعامل و نماینده سازمان بنادر و دریانوردری در جلسه بازدید کمیسیون صنایع و معادن از شرکت صدرا.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص علت عدم حضور مدیرعامل و نماینده شرکت کشتی‌رانی در جلسه بازدید از شرکت صدرا.

- تذکر صدیف بدری نماینده مردم اردبیل به وزیر جهاد و کشاورزی درخصوص اینکه چرا قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم در سال 97 افزایش داده نشده است.

تذکر حسنعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر اقتصاد و داریی درخصوص اینکه به علت استخدام نیروی انسانی جدید در بانک ملی طی یک10گذشته خدمات‌رسانی این بانک با مشکل مواجه شده است.  

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به رئیس‌جمهور درخصوص اینکه عدم راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایایی مقامات و مدیران اجرایی و امکان دسترسی نهادهای نظارتی و مردم، مغایر ادعای جنابعالی و قانون‌مداری و حمایت از اطلاع‌رسانی شفاف و رعایت حقوق شهروندان است.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر دادگستری درخصوص  اینکه چرا آیین‌نامه قانون رسیدگی به دارای مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران تهیه نشده و تصویب نشده است.

- تذکر علی وقت‎چی نماینده مردم زنجان به رئیس‌جمهور درخصوص تسریع در ساماندهی بازار سر پوشیده زنجان و مرمت و احیاء آثار باستانی و تذکر وی به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در ساماندهی کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان زنجان و تذکر این نماینده به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی حوزه انتخابیه در ارتباط با آن وزارتخانه.

- تذکر علی اکبر کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت مبلغ باقی مانده یارانه کشمش باغداران شهرستان‌های خنداب و اراک.

- تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل به وزیر جهاد کشاورز ی و رئیس جمهور در خصوص اینکه چرا علیرغم افزایش چشمگیر قیمت نهاده‌های کشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم در سال 97 از کشاورزان نسبت به سال 96 افزایش نداشته است، همچنین تذکر به وزیر علوم در خصوص اینکه چرا دانشگاه  پیام نور در برخی مراکز استان‌ها حذف و به صورت منطقه‌ای تجمیع شده است.

- تذکر حسین امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اعزام کارشناسان شهرستان زرند و کوهبنان جهت بررسی و ارائه مشکل محصول پسته و خشکسالی حاد.

- تذکر سید جواد ابطحی نماینده خمینی شهر به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری فوری از برداشت بی رویه آب در استان چهارمحال و بختیاری که موجب کاهش قابل توجه حقابه شرب استان اصفهان شده است.

- تذکر آقایان محمدعلی پورمختار نماینده بهار و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم افزایش نرخ خرید تضمینی گندم با توجه به افزایش نرخ تورم در سال 97.

- تذکر سید مصطفی ذوالقدر نماینده میناب به معاون اول رئیس جمهور و رئیس جمهور در خصوص اقدام برای بازسازی قلعه میناب، همچنین تذکر به وزیر تعاون در خصوص انجام اقدامات لازم برای شبانه روزی کردن درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی میناب و افزایش پزشک و دارو.

- تذکر یعقوب شیویاری نماینده میانه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه علت عدم رفع مشکلات مربوط به سدهای ساخته شده و کانال‌های آب‌برروستاهای شهرستان میانه و هدررفت آب‌های ذخیره شده در شرایط فعلی چیست، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت تعطیلی یا غیر فعال شدن پروژه‌های مربوطه در شهرستان میانه و ایجاد نارضایتی میان مردم در رفع آنها.

- تذکر بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص کم توجهی به سرمازدگی باغات اهر و هریس در زمینه پرداخت خسارت.

- تذکر شهاب الدین بی‌مقدار نماینده تبریز به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جبران خسارات سرمازدگی باغات شهرستان‌های تبریز.

- تذکر جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت بهای زعفران به زعفران کاران./

نظرات کاربران

Parameter:344924!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین