صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/03/27
0.0 (0)

وکیلی قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/ تذکر به وزیر جهاد در مورد برخورد قاطع با مافیای تراریخته

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی وکیلی در نشست علنی نوبت صبح امروز (دو‌شنبه، 27 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به رئیس جمهور و وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی، نیرو و صنعت و معدن و تجارت: لزوم تسریع در توزیع سربرگ کوپن ارزاق عمومی از محل 14 میلیارد تخصیص یافته از طرف مجلس. تذکر به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در اجرای جزء (1) بند (9) ماده (59) برنامه ششم توسعه.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: ضرورت تسریع در نظارت بر بانک‌های خصوصی و دولتی بابت سود بانکی اعمال شده بر وام‌ها. تذکر به وزیر دفاع: لزوم تسریع در حل بیمه درمانی و عمر رزمندگان معسر. تذکر به وزیر ورزش و جوانان: ضرورت تسریع در احداث مجموعه گردشگری بانوان ارومیه.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر کشور: علت حمایت استاندار گیلان از فتنه‌گران.

علی بختیار نماینده گلپایگان و خوانسار به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت پیگیری جدی در مورد وضعیت نابسامان و عدم ثبات قیمت نهاده‌های دام و طیور.

یعقوب شیویاری نماینده میانه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: علت عدم آنتن‌دهی تلفن‌های همراه در برخی روستاها، شهرها و جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز.

عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت، شوط به رئیس جمهور و وزیر کشور: لزوم پیگیری جدی در مورد اعمال فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری.

صدیف بدری نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: اقدام عاجل برای خرید تضمینی و حل مشکل فروش بیش از 300 هزار تن گوجه‌فرنگی تولیدی مازاد در استان اردبیل.

ولی داداشی نماینده آستارا به وزیر اقتصاد: علت تخریب انبارهای عمومی گمرک آستارا توسط گمرک ایران.

روح‌اله بابایی صالح نماینده بوئین زهرا به وزیر صنعت، معدن و تجارت: انحصاری کردن صادرات شیشه به نفع تولید‌کنندگان که منجر به تعطیلی و تعدیل پرسنل شرکت‌های بازرگانی می‌شود.

احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان و حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر جهاد کشاورزی: جلوگیری جدی و عملی از ورود و کشت محصولات سرطان‌زای تراریخته و برخورد قاطع با مافیای تراریخته در ایران.

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور: علت عدم اجرای مصوبه مجلس در مورد رتبه‌بندی فرهنگیان.

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پیگیری جدی در خصوص مرمت و آسفالت اتوبان تهران- ساوه. همچنین تذکر به وزیر کشور: علت عدم سازماندهی مقر نیروی انتظامی رباط کریم و ایجاد ناامنی در بهارستان و پرند.

علی محمد شاعری نماینده بهشهر، نکا، گلوگاه به رئیس جمهور: تاکنون 2.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده و فقط 80 درصد پول آن به گندمکاران پرداخت و حدود 20 درصد بدهی هنوز پرداخت نشده است.

علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تأمین برخی داروهای ضروری و خاص به ویژه انسولین در شهر زاهدان.

سیدمهدی مقدسی نماینده اراک، کمیجان، خنداب به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی: هشدار جدی، چرا برخی از افراد صاحب نفوذ به دنبال واردات بیش از 3 هزار واگن باری لبه بلند از خارج از کشور هستند.

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و کلات به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: چرا علیرغم تکالیف و سند الزامات مربوط به شبکه ملی اطلاعات کشور مبنی بر ایجاد شبکه خوداتکاء و ایمن در برابر تهدیدات بیرونی و درونی در تمامی ابعاد اخیر نسبت به تجهیزات مخابراتی چینی وزارت ارتباطات تاکنون برنامه مناسبی در راستای بومی سازی و کاهش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری شبکه ملی اطلاعات به محصولات خارجی انجام نداده است. همچنین تذکر به وزارت صنعت، معدن و تجارت چرا علیرغم توانایی قابل توجه تولیدکنندگان صنعت تجهیزات مخابراتی و با وجود تصویب ممنوعیت واردات 21 قلم کالا دارای تولید مشابه در حوزه فاوا، همچنین این تجهیزات توسط برخی دستگاه ها به کشور وارد می شود.

اصغر مسعودی نماینده نی ریز، استهبان به وزیر نیرو: اقدام عاجل در خصوص تامین آب شرب روستاهای زیرآب، چاه سور، ده مرد و ...

علی وقف چی نماینده زنجان، طارم به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در تدوین و ابلاغ آئین نامه های اجرای قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی.

هاجر چنارانی نماینده نیشابور، فیروزه به وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی: عدم انجام وظایف توسط وزارت تعاون.

عباس گودرزی نماینده بروجرد به وزیر کشور: متاسفانه با وجود پیگیری ها و تذکرات هنوز مشکل تعاونی ابا صالح مربوط به فرهنگیان بروجرد به طور کامل رفع نشده است./

پایان پیام  

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416107!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین