مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
5/0 (1)
[1396/10/06]

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور  

عضو هیات رئیس مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر بشیر خالقی و علی وقف چی، نمایندگان مردم خلخال و کوثر و زنجان و طارم به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم انتخاب پیمانکار برای پروژه خلخال- طارم.

تذکر محمدرضا صباغیان و اکبر رنجبرزاده نمایندگان مردم مهریز و اسدآباد به وزیر اقتصاد درخصوص اینکه چرا علی رغم اینکه قانون برنامه ششم مبنی بر امهال سه ساله وام های کشاورزی، بانک های کشاورزی همچنان برای بازپرداخت به کشاورزان فشار وارد می کنند.

تذکر نورمحمد تربتی نژاد نماینده مردم گرگان و آق قلا به رئیس جمهور درخصوص علت اعمال سیاست های کاهش درآمد و افزایش هزینه های آب و برق و گاز و مالیات بر ارزش افزوده به هتل های استان گلستان و عدم رعایت حقوق مشروع هتلداران چیست؟

تذکر میرحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی به وزیر نفت در خصوص علت بی‌توجهی به مردم با بستن ایستگاه CNG انگوت و گرمی.

تذکر بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص اینکه چرا بانک توسعه تعاون علیرغم چند سال فعالیت در شهرستان هریس از آن شهرستان جمع‌آوری شده است.

تذکر ولی داداشی نماینده آستارا به وزیر امور خارجه در خصوص اینکه چرا وزیر امور خارجه تمدید پروتکل گذر مرزی 45 کیلومتری مرزنشینان با کشور جمهوری آذربایجان کوتاه می‌کند.

تذکر حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار و جغتای، خوشاب و داورزن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارات به باغدارانی که محصولات آنان به دلیل بیمه نبودن به دلیل سرمازدگی از بین رفت.

تذکر محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر ارتباطات در خصوص اینکه عملکرد این وزارتخانه در کردستان بسیار ضعیف و مشکل جدی در حوزه آنتن‌دهی موبایل و اینترنت به ویژه در روستاها وجود دارد، همچنین به وزیر علوم در خصوص دانشگاه پیام نور کشور از ضعف مدیریتی شدید و پس‌رفت مدیریتی رنج می برند در این رابطه اقدامات فوری مورد انتظار است.

تذکر علی مطهری، فاطمه سعیدی، طیبه سیاووشی، محمود صادقی نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به وزیر دادگستری در خصوص علت بی‌توجهی به متهمان رضا شهابی و مهدی خزعلی علیرغم وضعیت وخیم جسمی آنها.

تذکر محمد عزیزی نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس به رئیس جمهور در خصوص اینکه علیرغم اینکه سلطانیه بیش از 4 سال است به شهرستان ارتباط یافته اما هنوز ادارات دولتی در این شهرستان مستقر نشده‌اند.

تذکر جلال محمودی‌زاده نماینده مهاباد به وزیر نیرو در خصوص دلیل صدور مجوز احداث پمپ بنزین در جوار تاج سد مهاباد.

تذکر هادی شوشتری نماینده قوچان و فاروج به وزیر نفت در خصوص احداث جایگاه توزیع فرآورده‌های سوختی در باجگیران.

تذکر علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به رئیس جمهور در خصوص ضرورت ایجاد انسجام بیشتر در معاونت‌های پارلمانی وزارتخانه و دستگاه ها.

تذکر هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص نگاه ویژه به تکمیل مسیر جاده‌ای نیشابور به بجنورد همچنین به وزیر ورزش و جوانان در خصوص اینکه ورزشگاه انقلاب نیشابور علیرغم اینکه از سال69 کلنگ خورده و با 52 درصد پیشرفت فیزیکی امروز ارتقاء و تسریع در روند آماده‌سازی آن را خواستاریم.

تذکر سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت خسارات بیمه کشاورزان حوزه انتخابیه‌.

تذکر محمدجواد فتحی و محمدرضا نجفی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اینکه خصوص عدم برخورد با فروشندگان رساله‌ها و مقالات علمی علیرغم تصریح قانون مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی.

تذکر علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر و نکاه به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص  اقتصاد مشوق و جایزه صادراتی برای مرکبات.

تذکر قاسم میرزایی نکو نماینده فیروزکوه به اتفاق 12 نفر از نمایندگان دیگر به وزیر امور خارجه درخصوص اینکه چرا نماینده جمهوری اسلامی ایران در هنگام رای‌گیری درخصوص محکومیت جنایات و کشتار مردم مظلوم میانمار در مجمع عمومی سازمان ملل حضور نداشته است.

تذکر سیدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر به وزیر آموزش و پرورش درخصوص  ضرورت پرداخت حق الزحمه معلمان حق‌التدریس و اجرای بند(و) از تبصره 9 بودجه سال 96 .

تذکر محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در   عملیات اجرای و اتمام کمربندی پاکدشت.

تذکر رسول خضری نماینده سردشت به وزیر کشور درخصوص برخورد جدی با عاملان قتل دو جوان کوله مرزی روستایی در شهرستان سردشت.

تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به رئیس جمهور درخصوص بی‌توجهی به مبارزه با قاچاق کالا و ارز و عدم کارایی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و درخصوص تاخیر طولانی در بهره‌برداری راه آهن نهادوند- همدان به کرمانشاه

شهاب‌الدین بی‌مقدار نمایندگان تبریز به اتفاق81 نفر دیگر از نمایندگان درخصوص تسریع در تخصیص بودجه ردیف 550 هزار 118 تبصره 18 قانون بودجه سال 96.

تذکر عبدالله حاتمیان نماینده درگز به رئیس‎جمهور و وزیر راه و شهرسازی درخصوص کاهش احداث تونل و جاده ترانزیتی الله اکبر .

احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده به وزیر نیرو درخصوص عدم رسیدگی به معضل آب شرب روستایان شهرستان خدابنده

تذکر عین‎الله شریف‌پور نماینده ماکو به وزیر ورزش و جوانان درخصوص احیاء ورزش روستایی و عشایری کشور و به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تامین اعتبار  خط انتقال فاضلاب شهر ماکو و اتمام تصفیه خانه

تذکر سیدهادی بهادری نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص واردات سولفات آلمینیوم با تعرفه پایین که باعث عدم فروش محصول تولید داخلی پتروشیمی ارومیه شده است.

تذکر رامین نورقلی‌پور نماینده مردم بندرترکن به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس جمهور درخصوص دلیل عدم پرداخت خسارت وارده به باغات مرکبات شهرستان‌های بندرگذر و کردکوی ناشی از یخبندان سال 95 تا کنون چیست؟

تذکر غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم پرداخت سهم دولت به کشاورزان بابت بهای جو.

تذکر محمدجواد فتحی و محمدرضا نجفی نمایندگان مردم تهران به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور سریع در ممانعت از سفر وزیران با هواپیمای اختصاصی.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر کشور در خصوص عدم ساماندهی تانکرهای سوخت از کشور عراق و تردد نابهنجار در جاده مریوان- سنندج که موجب نارضایتی مردم این شهرها شده است، همچنین به وزیر امور خارجه در خصوص تردد کامیون‌های حامل سوخت کشور عراق در جاده مریوان- سنندج و ایجاد ترافیک سنگین.

تذکر شمس‌الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم انجام وظیفه سازمان دامپزشکی کشور در حوزه اعمال نظارت بر واحدهای مرغ داری به خصوص مصرف دارو.

تذکر رضا انصاری نماینده مردم داراب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت پول جو کشاورزان پس از هفت ماه از خرید آن، همچنین به وزیر نیرو در خصوص اجرای طرح شبکه فاضلاب شهر رامسر بدون پشتوانه کارشناسی.

تذکر ناهید تاج الدین و زهرا ساعی نمایندگان مردم اصفهان و تبریز به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم پرداخت معوقات فرهنگیان و معلمان حق التدریس.

تذکر محمد حسینی نماینده مردم تفرش به رئیس جمهور در خصوص عدم ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون مجازات انشعابات آب و گاز و برق غیرمجاز با وجود گذشت 6 ماه از تصویب و ابلاغ این قانون.

تذکر علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران به اتفاق 260 نماینده به رئیس جمهور در خصوص عدم حضور معاونین برخی از وزارتخانه‌ها در مجلس شورای اسلامی، همچنین تقدیر و تشکر این تعداد از نمایندگان از معاونت خوب و موثر پارلمان رئیس جمهور و تمدید حکم وی.

تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین به همراه سیده فاطمه حسینی، هاجر چنارانی و اکبر رنجبرزاده نمایندگان تهران، نیشابور و اسدآباد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت حل مشکل ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی./

یادداشت ها
Parameter:310785!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار