مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0/0 (0)
[1396/09/05]

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور  

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 5 آذرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

تذکر بشیر خالقی نماینده مردم خلخال و کوثر به وزیر نیرو در خصوص عدم تخصیص آب به سدهای خلخال و کوثر پس از 8 سال شروع مطالعه.

تذکر محمد عزیزی نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه به وزیر اقتصاد و امور دارایی در خصوص طولانی بودن مدت ارائه تسهیلات برای تولید و صنعت، به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص نبود برنامه و پیشرفت برای الگوی مصرف آب در کشاورزی، تذکر به وزیر نیرو در خصوص لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل مصرف آب و جلوگیری از بحران آب و همچنین به ایشان در خصوص رسیدگی به وضعیت نامناسب آب شرب روستاهای ابهر، خرمدره و سلطانیه و همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در جهت آغاز عملیات پروژه جاده ابهر به دیدار.

تذکرات محمدرضا صباغیان نماینده مهریز در مورد احکام دائمی برنامه های توسعه به رئیس جمهور، وزیر بهداشت، وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم تهیه آئین نامه اجرایی ترکیب شورای عالی سلامت و اهمیت غذایی، به رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم تهیه اساسنامه سازمان هواپیمایی کشور و اساسنامه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، به رییس جمهور و جهاد کشاورزی در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی نکات قرارداد با تشکل های روستایی ، عشایری و تعاونی های مربوطه، به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی استقرار سامانه های بهداشتی، به وزارت نیرو در خصوص عدم تهیه آیین نامه توزیع درآمد ناشی از فروش حقابه حقابه داران. همچنین به وزرای دادگستری، بهداشت، تعاون و آموزش و پرورش در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی همکاری و هماهنگی دستگاه های ذی ربط برای بازاجتماعی کردن محکومان، به وزیر کشور در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی مزاحم سازی دستگاه های ذی ربط برای ایفای نقش در ارتقای نظم و امنیت اجتماعی، به رییس جمهور، وزرای آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی نحوه پشتیبانی از مراکز تحقیقاتی، آموزش و حوزوی، به وزرای نیرو، راه و شهرسازی و نفت در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی کاهش تلفات انرژی در بخش ساختمان، وزرای آموزش و پرورش و اقتصاد و دارایی در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی هزینه های غیردولتی احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزش و پرورش به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی.

تذکرات محمدرضا صباغیان در رابطه با احکام دائمی به رییس جمهور و وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی نحوه فعالیت حساب ذخیره ارزی، به وزرای نیرو، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی تجهیز ستاد آب کشور، به رییس جمهور و وزیر دادگستری در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی تشکیل گروه اقتصادی و به رییس جمهور و وزیر تعاون در خصوص عدم تهیه آیین نامه تاسیس صندوق های بازنشستگی غیردولتی.

تذکر علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر ارتباطات در خصوص بازبینی و رفع مشکلات فنی و اداری در شرکت مخابرات استان سیستان و بلوچستان.

تذکر محمدنعیم امینی‌فرد و محمد باسط درازهی نمایندگان ایرانشهر و سراوان در خصوص تسهیل در راه اندازی کارگروه‌های مواد 54 و 56 و تعیین تکلیف پرونده‌های موجود و رفع اختلاف‌ها در این زمینه.

تذکر احمد سالک نماینده اصفهان  به رئیس‌جمهور در خصوص آب پایدار زاینده رود و رفع بیکاری و اشتغال مردم ضمن آنکه وعده ارایه گزارش 100 روزه از سوی دولت داده شده بود لذا باید عملیاتی گردد.

تذکر نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه به همراه 54 تن از نمایندگان به وزیر نفت در خصوص لزوم ممانعت از آتش‌سوزی مکرر در پالایشگاه‌های سراسر کشور.

تذکر محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص رسیدگی سریع به استیفای حقوق راه‌داران اصفهان و پرداخت حقوق این قشر زحمت‌کش و در خصوص ضرورت رسیدگی فوری به پل‌های در حال احداث بر روی جاده کمربندی خمینی‌شهر، همچنین تذکری به وزیر نفت در خصوص تجدید نظر درمورد فروش گاز و قرارداد فروش گاز به شرکت نروژی.

تذکر حبیب‌الله دهمره نماینده زابل به وزیر نیرو در خصوص انتقال آب از دریای عمان به زابل و زهک و انتقاد از عدم انجام اقدامی در این زمینه.

تذکر پروانه مافی نماینده تهران به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم مقابله سریع با واردات اسب‌های خارجی و آسیب به پرورش‌دهنده‌های داخلی، وی همچنینی در تذکری به وزیر کشور و صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم هماهنگی میان دستگاهی برای جلوگیری از سردر گمی مردم در حین اجرای مصوبه دولت درباره الزام به اسقاط خودروهای فرسوده توسط خودروه سازان داخلی.

تذکر محسن علیجانی زمانی نماینده تهران به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص تحمیل جرایم سنگین سازمان امور مالیاتی به اصناف و صنایع بابت ارزش افزوده سال‌های گذشته.

تذکر سیدجواد ساداتی نژاد نماینده کاشان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دلیل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شرکت تراورس.

تذکر نبی هزارجریبی نماینده گرگان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توجه به پنبه‌کاران زحمت‌کش کشور.

تذکر احد آزادی‌خواه نماینده ملایر به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص عدم توجه بانک‌های دولتی به مصوبه هیات وزیراد در رابطه با نوع ضمانت مقاوم سازی مسکن روستایی.

سیدعلی ادیانی نمایندهقائمشهر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در خصوص لزوم تعیین آیین‌نامه اجرای تبصره ۲ در رابطه شناسایی و کاهش ازدواج‌های پرخطر از نظر بروز اختلالات ژنتیکی ظرف مدت 3 ماه برابر تبصره 3 ماده 75 قانون برنامه ششم توسعه. همچنین به وزیر بهداشت و درمان در خصوص لزوم تهیه آیین‌نامه اجرای ماده 34 جهت سلامت و بهداشت محصولات مرتبط با دام مطابق برنامه ششم توسعه تذکر داد. وی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و نظام پرداخت‌ها برابر جزء 2 بند الف ماده 62 قانون برنامه ششم توسعه تذکر داد.

نماینده جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دلیل قانون‌شکنی و عدم رعایت قوانین مرتبط با کارگری و مشکلات کارگران آذربایجان غربی.

تذکر نادر قاضی پور، نصرالله پژمانفر، محجوب و اکبریان نمایندگان ارومیه، مشهد، تهران و کرج به وزیر علوم در خصوص تسریع در اجرای بند 4 تبصره 7 ماده یک قانون احکام دائیمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور.

تذکر نادر قاضی‌پور، اکبر رنجبرزاده، ولی ‌ملکی، علیرضا محجوب و عزیز اکبریان نمایندگان ارومیه، اسدآباد، مشکین‌شهر، تهران و کرج به وزیر نیرو، نفت و ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در اجرای ماده 81 قانون الحاق برخی مواد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای تامین هزینه آب،‌ برق و گاز.

تذکر رسول خضری نماینده پیرانشهر و سردشت به رئیس جمهوری در خصوص تسهیل در بازگشایی مرز بین‌المللی تمرچین و معبر کولبری پیرانشهر.

تذکر عین الله شریف پور نماینده ماکو و چالدران به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم اقدام به تعهدات این وزارتخانه، همچینین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم اجرای مصوبه مجلس در رابطه با بیمه روستائیان و عشایر تذکر داد.

تذکر سلمان خدادادی، شهروز برزگر، سهیلا جلودارزاده و احمد بیگدلی نماینده ملکان سلماس، تهران و خدابنده به رئیس جمهور درخصوص قانون خدمات کشوری همچنین تصویب ماده ۵۹ برنامه پنج ساله ششم.

تذکر نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمانیدگان ارومیه و تهران به رئیس‌جمهور در خصوص تسهیل در اجرای ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص نوسازی سالانه حداقل 200 هزار واحد مسکونی روستایی و 150 هزار واحد مسکونی اقشار کم درآمد.

تذکر سیده فاطمه حسینی نماینده تهران به رئیس جمهور در خصوص برگزاری جلسات ستاد ملی زن و خانواده با توجه به ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه.

تذکر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در تهیه آیین‌نامه ماده 33 قانون بیمه اجباری شخص ثالث در رابطه با وسایل نقلیه. همچنین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت پرداخت سهم دولت جهت احتساب حق سنوات و بیمه معلمان حق التدریس تحت پوشش تامین اجتماعی.

تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات به رئیس جمهور در خصوص بررسی علل تبعیض در برخی از مناطق اورامانات و اثربخشی آن در سیاست‌های توسعه بودجه آینده این منطقه، همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم توجه به وضعیت اشتغال جوانان منطقه اورامانات و به رییس‌جمهور در خصوص دستور مقابله با پدیده ریزگردها در استان کرمانشاه و اورامانات تذکر داد.

تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل به همراه نمایندگان استان اردبیل به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم اعمال رتبه بندی برای پرسنل خدماتی آموزش و پرورش کشور و عدم توجه به افزایش حقوق آنها.

تذکر حشمت الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر دفاع در خصوص جلوگیری از بازنشستگی اجباری و اخراج کارکنان کارخانه قند اسلام‌آباد غرب.

تذکر شهبازحسن‌پور نماینده سیرجان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اعزام هیاتی فوری جهت بررسی مسائل و مشکلات عدیده کشاورزان سیرجان.

تذکر محمدرضا بخشی نماینده الیگودرز به وزیر کشور در خصوص علت تغییر مرزهای استان لرستان، چهار محال و بختیاری و اصفهان و عدم اتخاذ موضع وزیر کشور در این زمینه./

یادداشت ها
Parameter:307679!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار