صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/05
0.0 (0)

مختار خبر داد:

تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبارات برای جبران خسارت کشاورزان استان خوزستان

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس از تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبارات برای جبران خسارت کشاورزان آبادان، خرمشهر و شادگان خبر داد.

جلیل مختار در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات دلایل تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبارات به کشاورزان استان خوزستان، گفت: سال گذشته در این منطقه مشکلاتی ناشی از خشکسالی و پیش روی آب شور به رودخانه بهمن شیر و اروند رود ایجاد شده و باعث شد بسیاری از کشاورزان آبادان، خرمشهر و شادگان آسیب ببینند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شور شدن آب رودخانه بهمن شیر که تنها منبع تامین آب نخلستان ها بوده خساراتی را به بخش های زراعی و باغات این شهرها وارد ساخت.

وی تصریح کرد: درپی مکاتباتی که با وزیر کشور و سازمان مدیریت بحران استان خوزستان انجام دادیم، میزان خسارات وارد شده به کشاورزان محاسبه شد و به تائید وزارت کشور رسید و نتیجه آن نیز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام شد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان یادآور شد: در پی بررسی های صورت گرفته در نهایت روز گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به هیات دولت پیشنهاد داد که براساس مواد 10 و 12 مبلغ 20 میلیارد تومان برای جبران خسارت کشاورزان استان خوزستان تخصیص پیدا کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427346!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین