صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/31
0.0 (0)

یوسفیان ملا:

تحریم بانک مرکزی مانع راه‌اندازی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری نمی شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، معتقد است: اروپایی‌ها برای راه‌اندازی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری نمی‌توانند تحریم بانک مرکزی را بهانه کنند زیرا جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم مورد تحریم‌های مختلف بانکی قرار داشت.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تحریم مجدد بانک مرکزی،گفت: بانک مرکزی به صورت مستقیم طرف بانک‌های دنیا نیست و تنها برای دریافت تسهیلات یا شرکت در مجامع عمومی بانکی دنیا ممکن است با موانعی روبه رو شود اما ایران اصولا از وام‌های خارجی استفاده نمی‌کند و بانک مرکزی ما هم ارتباط مالی با بانک‌های جهانی ندارد.

تحریم بانک مرکزی نمادین و تبلیغاتی است

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بانک مرکزی درآمدهای کشور را تامین می‌کند با این تحریم دچار مشکل نخواهد شد، مسأله تحریم بانک مرکزی نمادین و تبلیغاتی است، بنابراین با این تحریم اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد.

یوسفیان ملا یادآور شد: هیچ بار مالی نیز به کشور به موجب تحریم بانک مرکزی افزوده نمی‌شود، اگر اروپایی‌ها در موضوع راه‌اندازی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری ثابت قدم باشند و به عهد خود عمل کنند، ارتباطات مالی بین‌المللی هم تحت تاثیر این تحریم قرار نمی‌گیرد.

اروپا برای راه‌اندازی خط اعتباری 15میلیارد دلاری نمی‌تواند تحریم بانک مرکزی را بهانه کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: اروپایی‌ها برای راه‌اندازی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری نمی‌توانند تحریم بانک مرکزی را بهانه کنند زیرا جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم مورد تحریم‌های مختلف بانکی قرار داشت و با این اصل درباره موضوع کانال مالی و خط اعتباری تصمیم‌گیری شده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430732!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون