صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
1397/02/19
0.0 (0)

بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت خروج آمریکا از برجام

عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان در محکومیت خروج آمریکا از برجام را قرائت کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان مجلس درباره خروج آمریکا از برجام را قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

ملت عظیم الشان ایران اسلامی، رئیس جمهور گستاخ و هتاک ایالات متحده آمریکا برخلاف قواعد بین المللی از برجام خارج شد و نشان داد که دولت آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی مرتجعین عرب و منافقین در یک جبهه علیه ملت ایران قرار دارند. جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن تاکید بر صیانت از حقوق هسته ای خود بر عنصر دیپلماسی و تعامل با دنیا تاکید کرده است و در این عرصه یک بار دیگر حقانیت ملت ایران و امام راحل عظیم الشان و رهبر فرزانه ما اثبات شد که آمریکا قابل اعتماد نیست و امروز این بی اعتمادی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران عبور کرده و بر دیرباوران عرصه جهانی نیز ثابت شده است که ایالات متحده آمریکا حتی قواعد بین المللی را نیز بر نمی تابد.

بی تردید امروز آزمونی بزرگ برای جهانیان به ویژه کشورهای اروپایی امضاکننده برجام، روسیه و چین است که آیا در برابر زیاده خواهی رئیس جمهور آمریکا خواهند ایستاد تا از این طریق راه مذاکره و تعامل در دنیا همچنان گشوده باشد و یا اینکه کفه به سمت انحصارطلبی و زورگویی و بی منطقی خواهد چرخید. ما به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران در کنار دولتمردان مان با دقت رفتار کشورهای فوق را رصد کرده و بی تردید مبتنی بر اصول حاکم بر سیاست خارجی یعنی عزت، حکمت و مصلحت و منافع ملی و قانون اقدام متقابل تصمیم خواهیم گرفت.

بی تردید مسیر نجات بخش کشور با تاسی به فرمایشات رهبری معظم انقلاب اسلامی در وحدت تمام مسئولین کشور و اتحاد ملت می باشد و ظرفیت های ایران اسلامی با مدیریت منسجم در درون کشور و تعقیب سیاست های اقتصاد مقاومتی و تقویت اقتصاد ملی و ترویج کالای ایرانی می تواند ما را از این دوران عبور دهد، آن روز که به ناحق پرونده هسته ای ما را به شورای امنیت بردند و تلاش کردند ایران را از این مسیر منزوی کنند موفقیتی حاصل نکردند چه برسد به امروز که همه عقلای دنیا و بسیاری از کشورها و حتی هم پیمانان سنتی آمریکا مسیر ترامپ را غلط می دانند و ملت ما یکبار دیگر همانند دوران دفاع مقدس خواهند گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

این فرصت گشوده شده پیش روی ما جهت استفاده از ظرفیت ها و مقررات داخلی است که باید همه این فرصت را با وحدت و همدلی مغتنم بشماریم. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای ماده 3 قانون برجام از دولت می خواهیم برنامه خود را برای اقدامات متناسب و متقابل با خروج آمریکا از برجام به مجلس شورای اسلامی گزارش و نسبت به اجرای آن اقدام کند.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: این بیانیه به امضای تمامی نمایندگان حاضر در صحن علنی مجلس رسیده است.

شایان ذکر است که در حین قرائت این بیانیه نمایندگان فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند./

نظرات کاربران

Parameter:344906!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین