صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/03/19
0.0 (0)

مرادی:

بوی تعفن فاضلاب، شهروندان بندرعباسی را نگران کرده است/ ورود 700 لیتر در ثانیه پساب فاضلاب به دریا متوقف شود

نماینده  مردم بندرعباس در  مجلس بابیان اینکه بوی تعفن فاضلاب شهروندان بندر عباسی را نگران کرده است، گفت: 700 لیتر در ثانیه ورود پساب فاضلاب به دریا متوقف شود زیرا سلامت مردم و اکوسیستم با این شرایط به شدت در خطر است.

  احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سرازیر شدن فاضلاب  به دریا در بندرعباس،گفت: بارها اعلام کردیم که فکر اساسی برای کنترل آلودگی فاضلاب در بندرعباس در دستور کار قرار بگیرد زیرا پساب فاضلاب نه تنها دریا را آلوده می‌کند بلکه تاثیرات منفی نیز بر اکوسیستم ، محیط زیست و سلامت مردم در بندر عباس می‌گذارد.

   افزایش آلودگی دریا با عدم ساماندهی فاضلاب در بندر عباس

 نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم ساماندهی فاضلاب برای جلوگیری از ورود پساب فاضلاب  به دریا ، متاسفانه موجب شده است که ضریب آلودگی محیطی زیستی  در  بندرعباس نیز با افزایش روبرو شود بنابراین جا دارد پس از گذشت 8الی 9 سال از این معضل زیست محیطی، بالاخره این روند برای حفظ سلامت مردم و محیط زیست متوقف شود .

عدم ساماندهی فاضلاب برای جلوگیری ازورود پساب فاضلاب  به دریا متاسفانه موجب شده است که ضریب آلودگی محیطی زیستی  در  بندرعباس نیز با افزایش روبرو شود

 مرادی  افزود: وزیر نیرو قول داده است که با  تدابیری ویژه معضل فاضلاب در بندرعباس را برطرف کند اما متاسفانه هنوز این روند تغییری نکرده است  واین در حالی است که پس از مدت‌های مدید هنوز اتفاقی مثبتی برای جلوگیری از ورود پساب  فاضلاب  به دریا صورت نگرفته است.

 ساماندهی فاضلاب در  بندرعباس  نیازمند حمایت ویژه  از بخش خصوصی

وی  بابیان اینکه  ورود 700 لیتر در ثانیه پساب فاضلاب به دریا متوقف شود ادامه داد: برای ساماندهی فاضلاب دربندرعباس،بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است اما تضمینی برای حمایت از سرمایه گذار  برای ساماندهی فاضلاب  در بندرعباس وجود ندارد  واز  همین رو  فاضلاب  در شرایط فعلی هزینه‌های سرسام آوری را برای ما بوجودآورده است.

بوی تعفن فاضلاب ، شهروندان بندر عباسی را نگران کرده است 

 عضو کمسیون انرژی مجلس بابیان اینکه بوی تعفن فاضلاب ،شهروندان بندر عباسی را نگران  کرده است یادآورشد: ورود پساب فاضلاب به دریا می بایست هرچه سریعتر متوقف شود زیرا  مردم از آلودگی ناشی از پساب فاضلاب بسیارآزرده خاطر  هستند .

پایان پیام

خبرنگار: محمد مقدم فر

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:414489!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون