صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/06
0.0 (0)

عثمانی مطرح کرد:

بسته شدن پرونده معاملات صوری با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس، گفت: مالیات بر عایدی سرمایه  جلوی بسیاری از معاملاتی که به صورت ظاهری و صوری برای بازارسازی و سوداگری در حوزه های مختلف همانند مسکن، ارز، طلا و سکه  را می گیرد.

محمدقسیم عثمانی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در دولت، گفتمالیات بر ثروت در تمام کشورهای دنیا به جزء ایران باب است،به گونه ای که در کشور ما مالیات بر درآمد وجود داشته اما مالیات بر ثروت دریافت نمی شود.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیچ نهادی برای شناسایی ثروت در ایران وجود ندارد، افزود:هر میزان که ثروت فردی در ایران افزایش پیدا کند هیچ بخشی وجود ندارد که بررسی کرده و بگوید که ثروت شما از این نقطه به آن نقطه رسیده و مابه التفاوت آن مشمول پرداخت مالیات می شود.

اخذ مالیات بر عایدی سرمایه بساط بازارسازی ها و سوداگری ها را بر می چیند
وی ادامه داد: یکی از محاسن مالیات بر عایدی سرمایه این است که از در آمدهای گذشته‌ای که مشمول مالیات نشده و برای افراد تبدیل به ثروت شده می توان به صورت یکجا مالیات معوق دریافت کرد.

به جای پلیس بازی و اقدامات مقابله ای می توان با یک ساز وکار و مکانیزم اقتصادی صحیح مانع معاملات صوری و ظاهری شد و از تحریف بازار جلوگیری کرد

عثمانی با اشاره به انجام برخی معاملات صورتی در بازارهای مختلف، تاکید کرد: با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه  جلوی بسیاری از معاملاتی که به صورت ظاهری و صوری برای بازارسازی و سوداگری در حوزه های مختلف همانند مسکن، ارز، طلا و سکه  رخ داده گرفته می شود.

 لزوم مستثنی شدن بازار بورس از اخذ مالیات بر عایدی سرمایه
وی افزود: به جای پلیس بازی و اقدامات مقابله ای می توان با یک ساز وکار و مکانیزم اقتصادی صحیح مانع معاملات صوری و ظاهری شد و از تحریف بازار جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، همچنین در پایان بر لزوم مستثنی شدن بازار بورس از اخذ مالیات بر عایدی سرمایه تاکید کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:422496!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون