صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/27
0.0 (0)

خدابخشی نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسابات را تشریح کرد:

بررسی 2 سوال از وزیر اقتصاد/کمیسیون برنامه مسئول پیگیری پرونده اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی 2 سوال از وزیر اقتصاد و دارایی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز(یکشنبه 27 مرداد ماه) کمیسیون متبوع خود به حضور وزیر اقتصاد و دارایی و  معاونین وی اشاره کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال نادر قاضی پور درباره علت عدم تادیه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بود، افزود: براساس گزارش ارائه شده از سوی وزیر اقتصاد و دارایی بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال 96 حدود 105 هزار میلیارد تومان است.

پرداخت 6 هزار و 300 میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی در سال گذشته

وی با بیان اینکه دولت در تلاش است بدهی به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند، اظهار کرد: براساس گفته‌های آقای دژپسند در سال گذشته 6 هزار و 300 میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: اگرچه در 3 سال گذشته حدود 15 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده اما حجم بدهی‌های دولت به این سازمان در پایان سال 96 حدود 105 هزار میلیارد تومان است که سالانه نیز حدود 20 هزار میلیارد تومان به این مبلغ افزوده می‌شود، انتظار می‌رود دولت تلاش و اهتمام بیشتری برای پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره سوال نماینده ارومیه بیان کرد: محورهای متعدد سوال آقای قاضی پور از جمله اینکه چرا دولت مطابق با قانون بودجه سال 97 و 98 بدهی سازمان تامین اجتماعی را پرداخت نمی‌کند؟چرا دولت بیمه رانندگان را پرداخت نمی‌کند؟چرا دولت سهم کارکنان و کارفرمایان خود را نمی‌پردازد؟ در جلسه امروز بررسی شد.

خدابخشی تصریح کرد: در نهایت آقای قاضی‌پور تصمیم‌گیری درباره نتیجه سوال را به کمیسیون برنامه، بودجه و مجاسبات واگذار کرد.

تعداد یارانه‌بگیران سالانه افزایش پیدا می‌کند، این رقم در اسفند 96 حدود 76 میلیون و 716 هزار نفر و در اسفند 97حدود 77 میلیون و 877 هزار نفر شده است

وی با بیان اینکه احمد همتی نیز وزیر اقتصاد و دارایی را درباره عدم اجرای کامل قانون هدفمندی یارانه‌ها مورد سوال قرار داد، ادامه داد: به زعم نماینده مردم سمنان دولت می‌توانست قیمت حامل‌های انرژی را اصلاح و از محل آن، به خانواده‌های کم درآمد یارانه پرداخت کند.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه هدف از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، توجه به دهک‌های کم درآمد جامعه است، بیان کرد: براساس گزارش ارائه شده در جلسه امروز، تعداد یارانه‌بگیران سالانه افزایش پیدا می‌کند، این رقم در اسفند 96 حدود 76 میلیون و 716 هزار نفر و در اسفند 97حدود 77 میلیون و 877 هزار نفر شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه سهم بهداشت از قانون هدفمندی یارانه‌ها به صورت کامل محقق نشده است، گفت: مقرر شد؛ این سوال در جلسه‌ای دیگر با حضور وزیر اقتصاد و دارایی بررسی و نتیجه سوال با نظر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مشخص شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426155!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون