صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

438762 1398/08/28 18:33:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون اصل ۹۰ صورت گرفت:

بررسی پروژه "آیلند" در استان مرکزی

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ایرادات پروژه آیلند در استان مرکزی را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز ( سه شنبه 28 آبان ماه) کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی برگزار و موضوع پروژه آیلند که مرتبط با گردشگری و در استان مرکزی است را مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ عملیات اجرایی این پروژه 12 سال پیش شروع شد اما اکنون به دلیل ایراداتی نسبت به صدور مجوز و پروانه و تخلفاتی که در زمینه پیش فروش انجام شده، پرونده این پروژه در کمیسیون اصل 90 مطرح است.

گفتنی است؛ پیش از این، جلسات مقدماتی و بازدید میدانی از این پروژه توسط رئیس، اعضای کمیسیون و مشاوران انجام شده بود و به دنبال آن امروز با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات و سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، استاندار استان مرکزی، دادگستری استان مرکزی، سرمایه گذار و مشاوران، نشست کمیسیون اصل 90 برگزار و این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ ایراداتی به این پروژه وارد بوده که یکی از آنها این است که بر روی این پروژه چند مجوز موازی تحت عنوان منطقه ویژه اقتصادی، منطقه گردشگری و دهکده گردشگری گرفته شده است که دستگاه قضایی معتقد است که باید تنها یک مجوز دریافت می شد، نه اینکه مجوزهای موازی برای اهداف و منافع احتمالی اخذ می شد.

گفتنی است؛ از آنجایی که حجم سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه قابل توجه است، همچنین از تسهیلات دولتی استفاده نشده و این پروژه توان اشتغالزایی برای 29 هزار نفر را دارد، قرار شد ضمن اینکه خللی به ادامه کار پروژه وارد نشود، نسبت به رفع ایرادات آن اقدام شود.

به گزارش پارلیران؛ کمیته ای برای بررسی و رفع ایردات این پروژه با حضور وزارتخانه های مرتبط، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، سرمایه گذار و نماینده ای از کمیسیون اصل 90 تشکیل می شود تا حداکثر ظرف مدت دو ماه راهکاری برای رفع ایرادات ارائه شود.

نظرات کاربران

Parameter:438762!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون