صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

463674 1399/07/08 17:23:00
0.0 (0)

در جلسه کمیسیون انرژی صورت گرفت؛

بررسی وضعیت پرسنل وزارت نفت

کمیسیون انرژی وضعیت کارکنان وزارت نفت را بررسی کرد و مقرر شد؛ به تدریج و در مدت زمان معقول وضعیت کارکنان موجود این وزارتخانه ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (سه‌شنبه 8 مهرماه) کمیسیون انرژی با  حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت و برگزار شد  که مینو در این نشست خدمات صورت گرفته  برای کارکنان وزارت نفت در سراسر کشور و انسجام وضعیت آنها را تشریح کرد.

براساس این گزارش؛ حدود 106 هزار نفر نیروی پیمانکاری، حدود 34 هزار نفر نیروی قرارداد موقت، حدود 64 هزار نفر نیروی رسمی و 850 نفر نیروی قرارداد معین در مجموعه وزارت نفت مشغول به کار هستند.

در این نشست صحبت‌های معاون منابع انسانی وزارت نفت و نماینده نیروهای قرارداد موقت استماع و مقرر شد؛ پرسنل دارای شغل مشابه و مدارک یکسان تعیین تکلیف شوند و درصورت امکان به آن‌ها پست شغلی داده و مطابق با رسمی‌ها و قراردادهای معین با آن‌ها برخورد شود.

همچنین مقرر شد؛ با استفاده از قوانین موجود کشور برای فعالیت های موقت، کارها به صورت پروژه‌ای به پیمانکار سپرده شود، مثلا با پرسنل به کار گرفته شده در شرکت‌های تخصصی مرتبط با وزارت نفت یا شرکت‌های خدماتی، براساس قانون کار برخورد کنند تا این مهم سنگ بنایی برای برخورد درست با نیروی انسانی در کشور شود.

در این نشست همچنین مقرر شد؛ به تدریج و در مدت زمان معقول وضعیت پرسنل موجود وزارت نفت ساماندهی شود، البته جلسه بعدی کمیسیون انرژی با معاون منابع انسانی وزیر نفت 8 آبان برگزار خواهد شد و در این فاصله گزارش این معاونت اخذ شده و جمع‌بندی می‌شود، البته درصورت لزوم وزیر نفت در کمیسیون حضور خواهد یافت تا تکلیف پرسنل این وزارتخانه مشخص شود.

همچنین در این نشست مباحث مرتبط با حوزه سلامت در وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت این در حالی است که مجلس وزارت نفت را مسئول سلامت کارکنان و همچنین مردمی -که به کارکنان خدمات می‌دهند- می داند.

براساس این گزارش؛ مجلس مخالف واگذاری خدمات سلامت وزارت نفت است و تاکید دارد این وزارتخانه در مراکز استان‌های جنوبی همانند اهواز، بوشهر و بندرعباس بیمارستان‌های فوق تخصصی ایجاد شود.

به گزارش پارلریلن؛ همچنین تاکید نمایندگان این است که وزارت نفت باید برنامه خود را بر روی تجهیز بیمارستان‌ها در استان های جنوبی نفت خیز متمرکز و مراکز درمانی موجود را به وسایل تخصصی مجهز کند و بودجه لازم برای جذب پزشکان متخصص تامین شود.

نظرات کاربران

Parameter:463674!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون