صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
در نشست امروز کمیسیون عمران صورت گرفت

بررسی نحوه عملکرد دستگاه‌ها در صرفه‌جویی مصرف سوخت و انرژی

کمیسیون عمران مجلس نحوه اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر درخصوص صرفه جویی مصرف سوخت و انرژی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (دوشنبه 23 دی ماه) کمیسیون عمران مجلس با موضوع نحوه اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با حضور مسئولان وزارتخانه های نفت، راه و شهرسازی، کشور و نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ دستگاه های مختلف گزارش هایی را درباره ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ارائه کردند، بر اساس این گزارش ها سالانه از محل صرفه جویی سوخت و انرژی می توان تا 100 میلیارد دلار اعتبار کسب کرده و در جهت اجرای پروژه های مرتبط سرمایه گذاری کرد.

همچنین بر اساس ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، اگر بخش خصوصی با سرمایه شخصی اقدام به اجرای پروژه ای کند، دولت موظف از محل درآمدهای حاصل از صرفه جویی سوخت و انرژی، که اصل سود بخش خصوصی را تضمین کرده و هر سه ماه یک بار سود را به آن ها پرداخت کند.

به گزارش پارلیران؛ از درآمدهای حاصل از صرفه جویی سوخت و انرژی می توان برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه تأمین واگن قطار، تأمین اتوبوس و تاکسی استفاده کرد که خوشبختانه تاکنون اقدامات مثبتی در این راستا صورت گرفته است.

نظرات کاربران

Parameter:451772!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون