صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/23
0.0 (0)

موسوی بیوکی نشست امروز کمیسیون عمران را تشریح کرد

بررسی نحوه عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون صرفه‌جویی مصرف سوخت و انرژی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، نحوه اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر درخصوص صرفه جویی مصرف سوخت و انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز این کمیسیون، موضوع نحوه اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با حضور مسئولان وزارتخانه های نفت، راه و شهرسازی، کشور و نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست دستگاه های مختلف گزارش هایی را درباره ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ارائه کردند، بر اساس این گزارش ها سالانه از محل صرفه جویی سوخت و انرژی می توان تا 100 میلیارد دلار اعتبار کسب کرده و در جهت اجرای پروژه های مرتبط سرمایه گذاری کرد.

وی گفت: بر اساس ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، اگر بخش خصوصی با سرمایه شخصی اقدام به اجرای پروژه ای کند، دولت موظف از محل درآمدهای حاصل از صرفه جویی سوخت و انرژی، که اصل سود بخش خصوصی را تضمین کرده و هر سه ماه یک بار سود را به آن ها پرداخت کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از درآمدهای حاصل از صرفه جویی سوخت و انرژی می توان برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه تأمین واگن قطار، تأمین اتوبوس و تاکسی استفاده کرد که خوشبختانه تاکنون اقدامات مثبتی در این راستا صورت گرفته است.

نظرات کاربران

Parameter:451747!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون