صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

465440 1399/08/27 16:15:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

بررسی عملکرد بودجه‌ای وزارت نیرو با حضور اردکانیان

وزیر نیرو به همراه معاونانش در جلسه امروز کمیسیون بودجه حضور یافته و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه، خواستار حل مشکلات و موانع پیش روی خود در بحث بودجه و تنگناهای مالی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (سه‌شنبه 27 آبان ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برگزار شد که اردکانیان وزیر نیرو به همراه معاونانش در جلسه امروز حضور یافته و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف، خواستار حل مشکلات و موانع پیش روی خود در بحث بودجه و تنگناهای مالی شدند.

براساس گزارش مسئولان این وزارتخانه، وزارت نیرو در بحث آبفا به حدود 100 هزار میلیارد تومان منابع مالی برای مجموع طرح‌های خود نیاز دارد و تنها برای تکمیل و بهره برداری طرح های بالای 75 درصد هم نیازمند 11 هزار میلیارد تومان منابع مالی برای تکمیل است، همچنین مسئولان وزارت نیرو گزارش‌ مبسوطی در زمینه طرح‌های عمرانی آب و برق در این نشست ارائه کردند.

نمایندگان هم در این جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و اعلام کردند، کمیسیون برنامه و بودجه آمادگی کمک به حل مشکلات وزارت نیرو را دارد، البته برخی نمایندگان هم نسبت به نحوه تخصیص ناعادلانه آب بین مناطق مختلف کشور گلایمندی‌های خود را بیان کردند.

اعضای کمیسیون بودجه معتقد بودند، تخصیص‌ آب متناسب با مطالعات آمایش سرزمینی انجام نشده است، به عنوان نمونه در برخی استان ها که مزیت نسبی آنها کشاورزی است مانند لرستان و کردستان، درصد تخصیص‌های زمین‌های کشاورزی آبی کمتر از متوسط کشوری است و براین اساس تاکید شد، وزارت نیرو متناسب با مطالعات آمایش سرزمینی تخصیص آب را انجام دهد.

اکنون مطالعات آمایش سرزمینی برای 31 استان انجام شده و بزودی سند ملی آمایش هم تکمیل و در شورایعالی آمایش سرزمینی کشور تصویب می‌شود، البته وزیر نیرو اعلام کرد، هنوز سند ملی آمایش در اختیار ما قرار نگرفته و بر تکمیل نهایی آن تاکید کرد.

نظرات کاربران

Parameter:465440!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون