صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

451773 1398/10/22 17:00:00
0.0 (0)

بررسی عدم همکاری برخی دستگاه ها با ایران داک در کمیسیون آموزش

رئیس پژوهشگاه علوم، فناوری و اطلاعات ایران در نشست کمیسیون آموزش مجلس از عدم همکاری حوزه‌های علمیه و دانشگاه آزاد با این مرکز خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز(یکشنبه ۲۲ دی‌ماه) با حضور رئیس پژوهشگاه علوم، فناوری و اطلاعات ایران (ایران داک) ، فعالیت‌های چندین دهه‌ای این مرکز تشریح شد.

در این جلسه عنوان شد علیرغم قانون پیشگیری و تقلب در آثار علمی که به تصویب مجلس رسیده است، برخی از مراکز علمی از جمله حوزه‌های علمیه و دانشگاه آزاد همکاری مناسبی با ایران داک ندارند. در حالی که مراکز آموزشی برای جلوگیری از تقلب و یا تکرار آثار پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها ملزم به ثبت آن‌ها در ایران داک هستند تا اطلاعات جامعی از رساله‌ها در این مرکز ثبت شود.

در بخش دوم نشست امروز نیز دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست کمیسیون حاضر شدند که گزارشی از فعالیت‌های شورا ارائه دادند و نمایندگان نیز درباره برخی موازی‌کاری‌ها در برخی از حوزه‌ها انتقاداتی وارد کردند.

نهایتا مقرر شد کمیته‌ای مشترک بین برخی از اعضای کمیسیون آموزش و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تفکیک موضوعات و وظایف و همچنین برای جلوگیری از برخی موازی‌کاری‌ها بین این دو نهاد سیاست‌گذار تشکیل شود تا هر دو نهاد به یک موضوع ورود نکنند.

در بحث کنکور نیز دولت پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده در دستور کار این نهاد قرار دارد تا سنجش و پذیرش از یکدیگر جدا شوند تا با اخذ نظرات اعضای کمیسیون آموزش به سمت حذف کنکور تدریجی حرکت شود.

نظرات کاربران

Parameter:451773!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون