صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون
1399/06/23
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه انجام شد؛

بررسی طرح موادی از اصلاح ساختار بودجه با حضور نوبخت

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گزارش کمیته اصلاح ساختار بودجه با عنوان طرح موادی از اصلاح ساختار بودجه را با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (یکشنبه 23 شهریورماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برگزار و گزارش کمیته اصلاح ساختار بودجه با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ کمیته اصلاح ساختار بودجه بررسی گسترده‌ای را روی بودجه تاکنون انجام داده و امروز زنگنه رئیس این کمیته طرحی 14 ماده‌ای را برای اصلاح ساختار پیشنهاد کرد که بعد از تصویب در کمیسیون به صورت دو فوریتی به صحن علنی مجلس ارائه تا بودجه سال 1400 مبتنی بر آن تدوین شود.

گفتنی است؛ موادی از جمله اینکه کاهش نرخ مالیات اشخاص حقوقی از 25 درصد به 20 درصد، لغو معافیت‌های مالیاتی ارزش افزوده برحسب جغرافیا، پرداخت نقدی صرفا به ذینفع نهایی از محل اعتبارات بودجه عمومی، تشکیل کمیته بازبینی هزینه‌ها و انضباط مالی دولت و ... در این طرح لحاظ شده بود.

در این نشست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه دیدگاه خود را نسبت به طرح موادی از اصلاح ساختار بودجه مطرح کردند و نمایندگان ضمن تاکید بر انجام اصلاح ساختار بودجه، برخی اعضا معتقد بودند، روش کار و محورهای مطروحه را در این طرح تامین کننده هدف اصلی اصلاح ساختار ندانستند.

همچنین نمایندگان معتقدند، ممکن است اجرای برخی بندهای این طرح از رونق اقتصادی کاسته و موجب کم توجهی به مناطق محروم شود یعنی سیاست‌هایی که طی سال‌های مختلف موجب تصویب قوانینی برای پایه‌های دریافتی و مالیاتی کشور شده، دچار خدشه شود.

به گزارش پارلیران؛ قرار شد، کمیته اصلاح ساختار بودجه با توجه به نظرات و پیشنهادات اعضای کمیسیون بررسیهای بیشتری را روی طرح موادی از اصلاح ساختار بودجه انجام دهد تا اصلاح ساختار بودجه به شکل منطقی در کشور عملیاتی شود.

نظرات کاربران

Parameter:462685!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون