صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/09/26
0.0 (0)

موسوی بیوکی نشست امروز کمیسیون عمران را تشریح کرد:

بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون با حضور حناچی، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز برخی از مواد لایحه بودجه سال 1399 کل کشور به ویژه در حوزه عمران و حمل و نقل با حضور مسئولان و مدیران دستگاهها و وزارتخانه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در نهایت مقرر شد که برای بررسی تمام محورهای لایحه بودجه نشست های متداولی برگزار می شود.

بررسی موضوع آلودگی هوای تهران در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حضور پیروز حناچی شهردار تهران در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، ادامه داد: در این نشست موضوع آلودگی هوای پایتخت با حضور حناچی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در این جلسه شهردار تهران گزارشی درباره وضعیت آلودگی هوای تهران و عوامل موثر در بروز این معضل ارائه کرد.

سهم 40 درصدی خودروها در بروز و تشدید آلودگی هوای پایتخت

وی گفت: بر اساس گزارش شهردار تهران، اتوبوس ها با 23 درصد، خودروها با 40 درصد، موتورسیکلت با 10 درصد و تاکسی درون شهری با 10 درصد، بیشترین سهم را در آلودگی هوای تهران دارند. همچنین در این نشست حناچی بر ضرورت حمایت مجلس و دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تأکید کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در نشست امروز این کمیسیون، همچنین طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با حضور حناچی و نمایندگان درخواست کننده بررسی شد، طرح مذکور دارای 2 محور واگذاری املاک نجومی توسط شهرداری و میزان بدهی شهرداری تهران است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز در نهایت مقرر شد که شهرداری تهران گزارش و مستندات خود را درباره دو محور طرح تحقیق و تفحص به کمیسیون عمران ارائه کند تا در جلسات آتی تصمیم گیری لازم درباره این طرح اتخاذ شود.

نظرات کاربران

Parameter:450718!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون