صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1398/02/28
0.0 (0)

بررسی شکایت کشاورزان استان فارس از نحوه توزیع آب در سد درودزن در کمیسیون اصل نود

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اصل نود مجلس گفت: به دنبال شکایت تعدادی از کشاورزان استان فارس در رابطه با نحوه توزیع آب سد درودزن استان فارس رسیدگی به این شکایت در دستور کار کمیسیون اصل نود قرار داشت.

وی افزود: در این جلسه که با حضور نمایندگان وزارتخانه های نیرو و کشاورزی و همچنین نمایندگان مردم این مناطق در مجلس شورای اسلامی و معاون عمرانی استان فارس برگزار شد مقرر شد که وزارت نیرو در جهت کاهش هدررفت آب و پوشش انهار اقدام کند که انهار خاکی نباشد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: همچنین مقرر شد تا وزارت جهاد کشاورزی در جهت بهره وری آب و استفاده از روش های نوین آبیاری و کشت جدید به کشاورزان کمک کند و نهایتا استانداری فارس گزارش کاملی را از این موضوع به کمیسیون اصل نود ارائه کند تا ما بتوانیم جمع بندی لازم را داشته باشیم.

امیرحسنخانی خاطرنشان کرد: بحث دیگر این بود که آب سد تقسیم شود و مقرر شد در سالهای آتی چنانچه میزان آب کم باشد وزارت نیرو توزیع و تقسیم آب بین کشاورزان را مدیریت کند.

نظرات کاربران

Parameter:410306!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون