صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/14
0.0 (0)

کاتب در توضیح نشست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس مطرح کرد

بررسی بند تعیین اولویت‌های قانون‌گذاری سیاست‌های ابلاغی رهبری / پیشنهاد تشکیل کمیته تصویب اولویت‌ها

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به سیاست‌های کلی قانونگذاری گفت: نمایندگان به توافق رسیدند که مرکز پژوهش‌های اولویت‌های کشور را تعیین و کمیته متشکل از اعضای هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌ به تصویب برسانند.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز سه‌شنبه (14 آبان ماه) کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: این نشست در خصوص سیاست‌های کلی قانون‌گذاری بود که در 17 بند ابلاغ شده است، مباحث کارشناسی پیرامون بندهای مرتبط با مجلس و کمیسیون آیین‌نامه داخلی مورد مطرح و بررسی شد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بند پانزدهم سیاست‌های کلی قانون‌گذاری اشاره دارد به موضوع «تعیین اولویت‌های قانون‌گذاری با محوریت «گره گشایی از امور اجرایی کشور، اصول اجرانشده قانون اساسی، سند چشم‌انداز، سیاست‌های کلی نظام، برنامه پنج ساله توسعه و مطالبات رهبری»، بنابراین نمایندگان پیرامون این بند پیشنهادهایی جهت اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس ارایه کردند.

وی افزود: براساس پیشنهادهای مطرح نمایندگان به این توافق رسیدند که مرکز پژوهش‌های شاخص‌ها و عناوین اولویت‌دار کشور را جمع‌بندی و در کمیته متشکل از اعضای هیات رئیسه مجلس و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس به تصویب برسانند. چگونگی تطبیق طرح و لوایح با اولویت‌ها در نشست بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار داده می‌شود تا جمع بندی به رأی نهایی گذاشته شود.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نشست آتی کمیسیون هفت صبح روز سه‌شنبه 21 آبان ماه برگزار خواهد شد. در نشست بعدی سایر پیشنهادها در ارتباط با بندهای سیاست‌های کلی قانون‌گذاری به رأی گذاشته می‌شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436898!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون