صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

463163 1399/06/30 18:08:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

بررسی اعتبارات هزینه‌ای کمیته امداد با حضور بختیاری

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طرح تامین کالاهای اساسی را به هیئت رئیسه ارسال کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست امروز (یکشنبه 30 شهریور ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار و عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارائی‌های سرمایه‌ای کمیته امداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کمیته امداد به عنوان یکی از دستگاه‌های حمایتی توانسته نقش بسیار خوبی را در بحث اشتغالزایی ایفا کند و مجلس توانسته در برنامه 5 ساله ششم توسعه مصوبه خوبی را در ماده 79 برای کمیته امداد داشته باشد که براساس آن حقوق و مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا 4 برابر افزایش یافت.

براساس گزارش بختیاری، کمیته امداد با کسری بودجه مواجه است که با توجه به افراد پشت نوبت برای تحت پوشش قرار گرفتن توسط این کمیته، این موضوع باید بررسی شود.

مجلس برداشت 2500 میلیارد تومان از محل بند (الف) تبصره ( 18) برای اشتغالزایی از محل صندوق ذخیره ارزی به کمیته امداد امام خمینی (ره) را مصوب کرده بود که 1900 میلیارد تومان از این رقم به کمیته امداد پرداخت شده و 600 میلیارد تومان مابقی آن را هم به امسال منتقل کرده‌اند که نکته قابل قبولی است.

همچنین در این جلسه مقرر شد؛ کمیته امداد گزارش اجمالی از وضعیت کنونی خود به همراه پیشنهاداتی در زمینه اشتغالزایی، افراد تحت پوشش و پشت نوبتی‌ها و ... به کمیسیون ارائه کند تا این موارد در بودجه 1400 مدنظر قرار گیرد.

براساس گزارش رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) حدود 5 میلیون و دویست و هشتاد و نه هزار و هشتصد و پانزده نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند و از این تعداد حدود دو میلیون و پانصد و هفتاد و سه هزار خانوار می‌شود که در طرح تامین کالاهای اساسی مدنظر قرار گرفته‌اند.

همچنین طرح تامین کالاهای اساسی بعد از اصلاح و تصویب در کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس ارسال شد تا در دستور صحن علنی قرار بگیرد.

در این طرح تقریبا در دو سطح 21 میلیون نفر و 60 میلیون نفر کمک‌رسانی خواهد شد، مددجویان کمیته امداد جزو آن 21 میلیون نفر قرار می‌گیرند که تقریبا یک اعتبار قابل توجهی برای سبد کالایی آنها تخصیص خواهد یافت و این طرح کمک بسیار بالایی برای کمیته امداد خواهد بود و جزو اعتبارات آن محسوب می‌شود.

به گزارش پارلیران؛ کمیسیون بودجه تلاش می کند نگاه ویژه ای به کمیته امداد در بودجه سال 1400 داشته باشد و بودجه‌هایی که تاکنون برای ایجاد اشتغال در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته به محل اصلی خود رسیده و کار انجام شده است که این موضوع نکته قابل قبولی است.

نظرات کاربران

Parameter:463163!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون