صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

439920 1398/09/19 00:00:00
0.0 (0)

بررسی استیضاح حاجی‌میرزایی به نشست بعدی کمیسیون آموزش موکول شد

برخی از محورهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز بررسی و مابقی به جلسه آتی موکول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست امروز (سه‌شنبه ۱9 آذر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با حضور نمایندگان متقاضی اختصاص داشت.

اگرچه استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 63 امضا به کمیسیون آموزش ارجاع شد ولی تعداد کثیری از نمایندگان امضای خود را پس گرفتند اما باتوجه به اینکه همچنان تعداد امضاها بالای 10 امضا است، استیضاح وزیر بررسی شد.

محورهای استیضاح وزیر 10 مورد بود و عدم تأمین کتب درسی، خلف وعده در رتبه بندی، کلاس‌ها بدون معلم، توزیع ناعادلانه نیرو، عدم نظارت بر عملکرد در استان‌ها، عدم تعیین تکلیف نیروهای بلاتکلیف فرهنگی، بسته‌های حمایتی، وضعیت اردوگاه‌های رها شده آموزش و پرورش و کمبود نیروی انسانی از اهم محورهای آن است.

در نشست امروز تعدادی از محورهای ذکر شده بررسی شد و بررسی سایر محورها به نشست بعدی موکول شد.

همچنین چهار تن از نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش سئوال مطرح کردند که سئوال از حسینعلی شهریاری درباره مشکلات آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان بود که دو هفته مهلت برای ارائه مستندات مهلت تعیین شد؛ سئوال بعدی را شکور پورحسین شقلان درباره برنامه‌های دولت در حوزه وزارت آموزش مطرح کرد که برای این سئوال هم دو هفته وقت تعیین شد.

سئوال بعدی از سوی بیت الله عبداللهی درباره وضعیت مدارس زلزله زده مطرح شد که وی از پاسخ وزیر قانع شد و نهایتا سئوال آخر را رضا انصاری درباره تبعیض در جذب نیرو در استان فارس مطرح کرد که از پاسخ وزیر قانع شد.

نظرات کاربران

Parameter:439920!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون