صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/25
0.0 (0)

یوسفیان ملا با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر عدم مذاکره با آمریکا:

ایران موضع مقاومت در مقابل فشارهای حداکثری را باید ادامه دهد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با یادآوری فرمایشات رهبری مبنی بر عدم مذاکره با آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران موضع مقاومت و تدافعی در مقابل فشارهای حداکثری آمریکا را باید ادامه دهد، در این شرایط مذاکره به مصلحت نیست.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص پیشنهاد معامله جدید با آمریکا در چارچوب«حقوق هسته‌ای در برابر تعهدات هسته‌ای»، گفت: مقام معظم رهبری سیاست جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را به صورت شفاف اعلام کرده است و در آخرین نشست با دولتی‌ها صریحا اعلام کردند که نباید مذاکره جدید با آمریکایی‌ها انجام شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع تا اعتمادسازی در مذاکره ایجاد نشود، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. اعتماد متقابل اصل تحقق مذاکره است که بین ایران و آمریکا وجود ندارد. طالبان نیز که ماه‌ها با آمریکا در قطر مذاکره کردند اما به هیچ نتیجه‌ای هنوز دست نیافتند زیرا آمریکایی‌ها به بهانه‌های واهی همه توافقات را زیر سوال می‌برند.

وی افزود: متاسفانه هر آنچه از کاخ سفید دیده می‌شود عهد شکنی است، دولتمردان آمریکایی از معاهده پاریس، معاهده خود با روسیه درباره منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و معاهده با چین در خصوص مبادلات اقتصادی و توافق هسته‌ای 1+5 با ایران خارج شد، دولتمردان آمریکایی حتی پس از مذاکره با رهبر کره شمالی هیچ گام موثری در عمل به وعده‌ها و تعهدات خود برنداشتند.

یوسفیان ملا تاکید کرد: تا زمانی که اعتمادی بین طرفین وجود نداشته باشد، هر مذاکره و معامله‌ای به بن بست خواهد خورد. ترامپ حتی با کشورهای گروه هفت بر سر ایران به توافق نرسید و همراه نشد. در واقع ترامپ تا امروز جز به هم زدن قراردادهای بین‌المللی و ایجاد بی اعتمادی کاری دیگر انجام نداده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هیچ معامله و مذاکره جدیدی نباید رقم بخورد و همان سیاست گذشته را ادامه دهیم، در شرایط کنونی وضع مناسبی بر روابط بین‌الملل حاکم نیست لذا بهتر است که امید به مذاکره با آمریکا نداشته باشیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: موضع جمهوری اسلامی تاکنون مقاومت و تدافعی بوده است که بنا بر دستور مقام معظم رهبری و مصلحت کشور باید همان راه را ادامه دهیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ حسین موسویان مذاکره کننده اسبق هسته‌ای و استاد دانشگاه پرینستون امریکا پیشنهاد کرده به جای سیاست فعلی «خروج گام به گام از برجام» باید بلادرنگ از برجام خارج شده و همزمان عضویت خود در معاهده عدم اشاعه هسته‌ای (ان پی تی) را به تعلیق درآورده و سپس با ترامپ در مورد یک معامله «حقوق هسته‌ای در برابر تعهدات هسته‌ای» درچارچوب معاهده ان پی تی وارد مذاکره مستقیم شود. نتیجه این مذاکرات هم باید این باشد که امریکا تمام تحریم‌های مرتبط با موضوع هسته‌ای را لغو کند و متقابلاً ایران تمام تعهدات هسته‌ای در چارچوب ان پی تی را بپذیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429921!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون