صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/12
0.0 (0)

فلاحت پیشه:

ایران در گام چهارم هسته‌ای، خارج از قلمرو NPT و برجام حرکت نمی‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با گام چهارم هسته ای کشورمان گفت: به نظرم جمهوری اسلامی ایران خارج از قلمرو NPT و به ویژه برجام حرکت نمی‌کند؛ اما سعی می‌کند که بخشی از قابلیت‌های خود را احیا کند؛ چرا که نوعی سرخوردگی دیپلماتیک شکل گرفته است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به ویژگی‌های گام چهارم برجام از سوی ایران که قرار است در روزهای آتی اجرایی شود، اشاره کرد و گفت: معتقد هستم که گام چهارم جمهوری اسلامی ایران گام تنش‌زایی نخواهد بود.

وی به تحولات مختلف در گوشه کنار دنیا اشاره و اظهار کرد: به هر حال ایران میداند که در شرایط کنونی، تحولات گوناگون بر مسیر خلاف ثبات بین‌المللی حرکت می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در ادامه افزود: اتفاقات مختلفی در جای جای دنیا در حال اتفاق افتادن است و نظیر آن هم اروپا درگیر برگزیت بوده، همچنین آمریکا هم درگیر استیضاح ترامپ و البته منطقه خاورمیانه هم درگیرو دار شورش‌های بی‌ثبات است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب به ویژگی‌های گام چهارم برجام از سوی ایران که قرار است در روزهای آتی اجرایی شود، اظهار کرد: چراغ سبزی که آمریکایی‌ها در حوزه هسته‌ای دادند، نشان داد که آمریکایی‌ها هم در این رابطه نگران هستند و به نظرم جمهوری اسلامی ایران خارج از قلمرو NPTو به ویژه برجام حرکت نمی‌کند؛ اما سعی می‌کند که بخشی از قابلیت‌های خود را احیا کند؛ چرا که نوعی سرخوردگی دیپلماتیک شکل گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بعد از ناکامی مکرون و جانسون در ایجاد یک دیپلماسی سازمان مللی با رئیس جمهور کشورمان به نحوی سرخوردگی دیپلماسی برجامی بوجود آمده است که ایران نمی‌خواهد بیشتر به آن دامن بزند و مسئول این کار شناخته شود؛ بنابراین گام چهارم به احتمال زیاد یک گام فناوری برداشته شود به ویژه اینکه این گام یک گام حق طلبانه‌ای است به جای اینکه گام تراسننده‌ای باشد تا اینکه کشورهای دیگر را بتراسند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436468!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون