صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/26
0.0 (0)

نانواکناری تشریح کرد:

ایران با چه شرایطی در برجام می ماند

نانواکناری گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس باورهای خود به عهدی که در برجام بست، پایبند مانده است و ما در حال حاضر منتظر اقدام اروپایی ها در عمل به تعهدات شان هستیم که در غیر این صورت پاسخ ما قاطعانه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  ولی‌الله نانواکناری در مورد شرایط ماندن ایران در برجام گفت: برجام یک توافق نامه بین المللی است که جمهوری اسلامی ایران بر اساس باورهای خود به عهدی که بست، پایبند ماند و حتی بعد از اجرایی شدن آن و عدم پایبندی آمریکایی ها به این توافق نامه دوست و دشمن بر روی این اعتراف داشتند که ایران به تعهدش عمل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه آمریکایی ها تعهدات شان را زیر پا گذاشته اند و یک جانبه از این توافق بین المللی خارج شدن اروپایی ها نیز درست است در برجام ماندند ولی تعهدات شان نسبت به جمهوری اسلامی ایران عملیاتی نکردند.

وی ادامه داد: بعد از یک سال خروج آمریکا از برجام جمهوری اسلامی ایران به دلیل رفتار آمریکا و همچنین در اعتراض به رفتار اروپایی ها عکس العمل نشان داد و گام اولیه را در این زمینه برداشت، 60 روز به آنها فرصت داد که مجددا آنها کاری انجام ندادند و گام بعدی را نیز برداشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما منتظریم که اروپاییان به عهدشان وفا کنند ولی اگر این اتفاق نیفتاد، قطعا ایران پاسخ مناسب به آنان را خواهد داد و این پاسخ قاطعانه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان نانواکناری با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر اینکه برجام هیچ گونه منفعتی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است، گفت: ما نمی توانیم بگوییم که برجام هیچ نفعی برای ایران نداشته است چرا که در هر توافق نامه بین المللی قطعا منفعتی متوجه کشورهاست و برجام نیز منفعت هایی را برای جمهوری اسلامی ایران داشته است./

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421008!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون