صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
389537 1397/12/01
0.0 (0)

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس پارلمان خلق چین؛

ایران آماده تقویت و گسترش روابط در زمینه های مختلف با کشور چین است

دکتر علی لاریجانی در دیدار با رئیس پارلمان خلق چین ضمن تأکید بر روابط دوستانه بین دو کشور گفت: ما در زمینه های مختلف آماده تقویت و گسترش روابط با کشور چین هستیم

دکتر علی لاریجانی در دیدار با رئیس پارلمان خلق چین ضمن تأکید بر روابط دوستانه بین دو کشور گفت: ما در زمینه های مختلف آماده تقویت و گسترش روابط با کشور چین هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به چین با رئیس پارلمان خلق این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار لی جان شو، رئیس پارلمان خلق چین با تأکید بر روابط دیرینه دو کشور گفت: در طول دو هزار سال رابطه بین دو کشور هرگز نزاع و  اختلافی وجود نداشته است.

رئیس پارلمان خلق چین افزود: سفر رئیس جمهور خلق چین به ایران نقطه عطفی در روابط دو کشور بود که توافقهای راهبردی امضا شده در این سفر نشان از عزم دو کشور برای همکاری های طولانی مدت دارد.

وی در ادامه سفر دکتر لاریجانی و هیئت همراه به کشور متبوعش را حاوی پیامی روشن برای همکاری درازمدت بین دو کشور دانست.

در ادامه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با قدردانی از میزبانی شایسته پارلمان خلق چین گفت: روابط دو کشور و ملت ایران  و چین همواره بر پایه دوستی بوده است.

دکتر لاریجانی هدف از سفر به چین را گسترش همکاری های دو کشور برشمرد و اظهار داشت: ایران آماده تقویت روابط در زمینه های مختلف با کشور چین است./

نظرات کاربران

Parameter:389537!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین