صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/09
0.0 (0)

خدابخشی نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات را تشریح کرد:

ایجاد 100 هزار شغل در سه ماهه نخست سال 98

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود با حضور شریعتمداری از ایجاد 470 هزار شغل در سال 97 و حدود 100 هزار شغل در سال 98 خبر داد.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون حضور یافت و گزارشی از عملکرد وزارتخانه در سال 97 و 98 در حوزه اشتغال ارائه کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 97 بیش از 470 هزار شغل ایجاد شده است، افزود: براساس برآوردهای اعلامی در نشست امروز در سه ماهه نخست سال 98 حدود 100 هزار شغل ایجاد شده است.

1800 واحد اقتصادی در سال 97 مورد حمایت قرار گرفته اند

وی ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 97 و 98 برنامه هایی برای حمایت از واحدهای تولیدی عملیاتی کرده تا شغل افرادی که در این واحدها مشغول به کار بوده اند تثبیت شود.

خدابشخی با بیان اینکه 1800 واحد اقتصادی در سال 97 مورد حمایت قرار گرفته اند، تاکید کرد: شغل بیش از 370 هزار نفری که در این 1800واحد اقتصادی شاغل بوده اند، تثبیت شده و این برنامه در سال 98 تداوم می یابد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گرچه هدف گذاری های انجام شده در قانون برنامه ششم توسعه درباره ایجاد سالانه یک میلیون شغل محقق نشده، اما عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به شرایط تحریمی مناسب بوده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:423405!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین