صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/26
0.0 (0)

/نمایندگان پس از حمایت مقام معظم رهبری از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت/

اکبری:روند تدریجی افزایش قیمت بنزین مردم را آماده می کرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگرموضوع مدیریت مصرف سوخت با کار کارشناسی بیشتر و با آگاهی و آمادگی مردم صورت می گرفت و یک روند تدریجی داشت، جامعه دچار شوک نمی شد.

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری جلسه‌ی درس خارج فقه درباره‌ مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت گفت: دولت در افزایش تدریجی قیمت حامل های انرژی تاخیر 6 ساله داشته است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون هدفمندی یارانه ها به دولت اختیار داده است که نسبت به افزایش یارانه ها و افزایش تدریجی قیمت حامل های انرژی تصمیم بگیرد. این اختیار اگر درست انجام می شد و افزایش قیمت حامل های انرژی تدریجا انجام می گرفت، امروز این شوک  باعث اعتراض و عصبانیت مردم نمی شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که مقام معظم رهبری همواره پشتیبان سران قوا بوده اند، مطرح کرد: اگرموضوع مدیریت مصرف سوخت با کار کارشناسی بیشتر و با آگاهی و آمادگی مردم صورت می گرفت و یک روند تدریجی داشت؛ جامعه دچار این شوک نمی شد و آمادگی لازم را داشت.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باتوجه به مکاتبات و تماس های فراوان مردم در حوزه انتخابیه و اعتراضاتی صورت گرفته بود؛ مطلع شدند که اعتراضات برخی از مردم دچار آشوب، بهره برداری و سواستفاده معارضین شد. مخالفان نظام از این آشوب سوءاستفاده کردند و به اموال عمومی آسیب رساندند.

اکبری با بیان اینکه حدود 990هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داده می شود که این یارانه پنهان هم عمدتا در حوزه انرژی است، مطرح کرد: در حوزه انرژی کسانی که چندین خودرو دارند ، چند خانه ،استخر و جکوزی دارند و ساختمان های متعدد دارند ، درواقع 16 برابر کسی سهم می برند که یک موتور سیکلت و خودروی معمولی دارند،این فاصله  بسیار زیاد است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: دولتمردان و مسئولان نظام با همکاری یکدیگر نباید اجازه دهند، اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت بر قیمت کالاهای اساسی تأثیر بگذارد و تلاش کنند که از افزایش قیمت ها به صورت نظارت شده جلوگیری شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در موضوع حامل های انرژی، کشور گرفتار دلالی، سوداگری و حتی قاچاق سوخت شده بود، تصریح کرد: دولت الان آن ماموریتی که برای خودش مصوب کرده است برای این که این مبلغ را به اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه از محل درآمد این افزایش قیمت بدهد ،را به خوبی ایفا کند و جدی بگیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438317!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون