صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/10/29
0.0 (0)

عثمانی:

امکان اجرای گام به گام استانداردهای IFRS توسط بانک ها وجود دارد

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس، گفت: بانک ها باید استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی(IFRS) را گام به گام و مرحله ای اجرا کنند، به گونه ای که در یک مرحله استانداردهای مربوط به نقدینگی، دارایی های ثابت و بدهی های ثابت را عملیاتی کنند تا شوک به سیستم بانکی کشور وارد نشود.

محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به الزام بانک ها به رعایت استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS))، گفت: در عمل اتفاق خاصی در حوزه رعایت IFRS رخ نداده است، چراکه برخی از بانک ها عملا ورشکسته تلقی می شوند و به همین دلیل از اجرای استانداردهای بین‌المللی گزارشگری سر باز می زنند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رعایت استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS))، منجر به شفافیت در فعالیت بانک ها می شود، افزود: رعایت این استانداردها واقعیت بانک ها و بانکداری را مشخص می کند، اما برخی بانک ها تن به این شفافیت نمی دهند چراکه عواقب عملی و اجرایی برای آنها داشته و برخی بانک ها عملا ورشکسته عنوان می شوند.

امکان اجرای کامل و یکجای استانداردهای IFRS وجود ندارد

وی ادامه داد: بسیاری از عدم ناکارآمدی ها برای اجرای استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS))، مربوط به بخش های اجرایی در کشور می شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در عمل امکان اجرای کامل و یکجای استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS)) وجود ندارد، تاکید کرد: اگر برخی بانک ها بخواهند یکباره تمامی استانداردهای IFRS را اجرایی کنند، ورشکسته می شوند.

بانک ها باید استاندارد IFRS را مرحله ای اجرا کنند

وی افزود: بانک ها باید استانداردهای IFRS را گام به گام و مرحله ای اجرا کنند، به گونه ای که در یک مرحله استانداردهای مربوط به نقدینگی، دارایی های ثابت و بدهی های ثابت را عملیاتی کنند تا شوک به سیستم بانکی کشور وارد نشود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط کنونی به هیچ وجه میسر نیست که بانک ها به یکباره استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS))، را اجرا کنند و باید شرایط اجرای مرحله ای این استانداردها برای بانک ها فراهم شود.

بیشتر بخوانید

تهیه صورت‌های مالی براساس IFRS از لازمه های جذب سرمایه گذار خارجی است

نقش اعمال استانداردهای IFRS در ارتقای شفافیت بازارهای مالی چیست؟

شناسایی سود موهوم بابکارگیری استانداردهای گزارشگری مالی جهانی مهار می شود

وداع با مماشات در گزارشات مالی/

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:383272!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون